Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Punkt szczepień masowych w Rydułtowach

Facebook Twitter

Kolejne miejsce w regionie gotowe by rozpocząć szczepienia na masową skalę. Dziś (26.04.) akredytację uzyskał Punkt w Rydułtowach, zorganizowany w tutejszym szpitalu. Już niedługo na parterze budynku głównego, na terenie Izby Przyjęć, będzie można przyjąć któryś z preparatów przeciwko Covid_19.

W założeniu ma szczepić się tu 200-300 osób dziennie. W tym celu uruchomione zostaną 3 zespoły szczepiące. W punkcie przygotowano liczne stanowiska do wypełniania kwestionariuszy wstępnego wywiadu przed szczepieniem, trzy gabinety szczepień, trzy poczekalnie dla pacjentów już zaszczepionych, a także punkt pierwszej pomocy. Wg. zapowiedzi akcja szczepień ruszy tu za dwa tygodnie (11 maja).

Co kilka kroków umieszczone są stacje do dezynfekcji rąk. Punkt wyposażono w przejrzyste infografiki, w jaki sposób się po nim przemieszczać. W kierowaniu ruchem w obrębie punktu będzie też pomagać personel.

Punkt w Rydułtowach jest jednym z dwóch, jaki uruchomiony został przez powiat wodzisławski i jego jednostki organizacyjne. Drugi powstał w Szpitalu w Wodzisławiu Śl. dzięki działaniom dyrekcji Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl.

Od minionego piątku (23 kwietnia) realizuje on Narodowy Program Szczepień przeciw covid-19. Ze względów organizacyjnych punkt szczepień w Wodzisławiu Śl. ma mniejszą przepustowość (do 100 osób dziennie) niż Punkt Szczepień Powszechnych w Rydułtowach. Punkt w Wodzisławiu Śl. nadal będzie bowiem kontynuować szczepienia grup zawodowych i organizować pracę punktu mobilnego, jednak będzie to ważne uzupełnienie sieci miejsc szczepień na mapie powiatu.

Rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19 w obu punktach można dokonać:

  • dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989,
  • elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl,
  • poprzez Internetowe Konto Pacjenta.

Dodatkowo, w punkcie w Wodzisławiu Śl. uruchomiono rejestrację pod nr tel. 535-339-628 oraz 533-915-924 w godzinach od 7:30 do 14:00. Telefony do punktu w Rydułtowach podane zostaną do końca bieżącego tygodnia.

Proces szczepień jest podzielony na etapy wskazane w Narodowym Programie Szczepień. O tym, w jakim tempie oba punkty będą mogły szczepić mieszkańców, będzie decydować dostępność szczepionek, na którą ani władze powiatu, ani dyrekcja PPZOZ nie mają wpływu. Jest to bowiem uzależnione od dostaw przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych oraz Kancelarię Prezesa Rady Ministrów RP.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj