Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Raciborska biblioteka: Fabryka Robotów oraz Park Edukacji podczas kosmicznej wycieczki [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Deszcz nie przeszkodził uczestnikom wycieczki zorganizowanej 24 sierpnia w ramach „Kosmicznego Lata z Biblioteką”. Dzieci doskonale bawiły się w Fabryce Robotów w Mosznej oraz w Interaktywnym Parku Edukacji i Rozrywki „ROSENAU – Zaginione Miasto” w Pokrzywnej.

Prezentowane w Fabryce roboty w większości inspirowane są filmami Sci-fi więc dzieci nie miały trudności z ich identyfikacją. Do zdjęć pozowały m.in. z bohaterami filmów Transformers, Gwiezdne Wojny, Predator, Obcy czy Wall-e. Sesji nie było końca. Natomiast pobyt w Interaktywnym Parku Edukacji i Rozrywki ROSENAU w Pokrzywnej rozpoczął się seansem w Kinie 7D, gdzie uaktywniono wszystkie zmysły u widowni. Następnie, po krótkiej przejażdżce ciuchcią uczestnicy wycieczki udali się do parku linowego na totalne szaleństwo. Emocje zostały wyciszone w Parku Żywiołów i na ścieżce wiedzy. Warto było również odwiedzić kamienny krąg w mieście Rosenau i poznać związaną z nim legendę. Spacer po parku zakończono obiadem w Tawernie. Jak to bywa z wycieczkami, ostatnim punktem odwiedzin był Suvenir shop.

Zobacz zdjęcia:

Kosmiczne Lato z Biblioteką jest organizowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Ryszarda Kincla w Raciborzu w ramach „Lata w mieście 2021” dzięki dofinansowaniu Miasta Racibórz.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj