Relacje ze spotkań w klasie okręgowej: dramatyczny mecz w Kuźni Raciborskiej

Wyniki i relacje z piłkarskich boisk w całym regionie we wiadomościach sportowych przygotowanych wspólnie z Tygodnikiem Rybnickim. Na antenie Radia 90 w każdą niedzielę od 18.00.

Klasa okręgowa

W I grupie w meczu na szczycie LKS Bełk grał z Czarnym Piasek i do 85 minuty przegrywał 1:0. Ostatnie 5 minut należało jednak po podopiecznych Jacka Polaka. Dwie bramki Jacka Drapacza spowodowały, że ze zwycięstwa 2:1 cieszyli się piłkarze z Bełku, którzy umocnili się na pozycji wicelidera. Po meczu bardzo zadowolony był opiekun zawodników LKS, który już myśli o wiośnie i zapowiada walkę o każdy ligowy punkt. Jacek Polak chwalił również młodego strzelca dwóch bramek dla jego drużyny.

Piłkarze innych drużyn walczących w tej grupie nie mogą być równie szczęśliwi jak ci z Bełku. Rezerwy Energetyka ROW tylko zremisowały 4:4 z MKS Lędziny, a Jedność Jejkowice przegrała przed własną publicznością z Rozwojem II Katowice.

W II grupie katowickiej klasy okręgowej inny rybnicki zespół – Rymer przegrał na własnym boisku z Przemszą Siewierz 4:2 i jest 10 w tabeli.

Klasa okręgowa 2

W III grupie klasy okręgowej lider z Nędzy wygrał z Ruptawą 5:2 a wicelider z Gaszowic ograł 2;1 Rafako Racibórz.

Bardzo ciekawie ale i dramatycznie było w Kuźni Raciborskiej. Zawodnik gospodarzy, Sebastian Dziadura dwukrotnie stracił przytomność. Pierwsza sytuacja miała miejsce w 77. minucie meczu. Wówczas w piłkarza wychodzącego z akcją niefortunnie trafiła piłka. Zawodnik po odzyskaniu przytomności i pomocy ze strony sztabu medycznego LKS Krzyżanowice, powrócił na boisko po kilku minutach. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry ponownie stracił przytomność. Na miejsce przyjechała karetka. „W szpitalu zawodnik pozostał na obserwacji, będzie miał robioną tomografię” – powiedział, Zdzisław Marszolik, trener KS Stal.

W samym meczu Kuźnia Raciborska przegrał z Krzyżanowicami 4:2. Jak oceniają to spotkanie trenerzy obu drużyn?

-mówił tymczasowy trener LKS-u Krzyżanowice Edward Kowalczyk. A jak ocenia poczynania swoich podopiecznych szkoleniowiec drużyny z Kuźni Raciborskiej Zdzisław Marszolik?

W innym meczu Naprzód Rydułtowy wygrał 2:1 z Polonią Łaziska Rybnickie na swoim stadionie. Pierwszego gola zdobyli goście w 17 minucie, kiedy rzut karny na bramkę zamienił Wojciech Oślizło. W 26 minucie wyrównał Sebastian Margeciok, a decydująca bramka padła w 55 minucie. Wtedy wynik na 2:1 dla gospodarzy ustalił Patryk Margeciok. Po tej wygranej Naprzód odbił się od dna piątoligowej tabeli i zimy nie spędzi na ostatnim miejscu. Co o tym spotkaniu sądzi trener Naprzodu Rydułtowy Dariusz Wodawski?

Relacji ze spotkań piłkarskich słuchaj w Radiu 90 w każdą niedzielę od 18.00, czytaj w Tygodniku Rybnickim.

SPRAWDŹ AKTUALNE TABELE, WYNIKI I KALENDARZ ROZGRYWEK PIŁKARSKICH!