Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Remis GKS Jastrzębie z Wartą Poznań

Facebook Twitter

Remis na boisku lidera wywalczony w ostatnich sekundach spotkania. Piłkarze GKS-u Jastrzębie przywieźli punkt z Poznania, gdzie zmierzyli się z liderującą w pierwszej lidze Wartą. Jastrzębianie rozegrali dobre spotkanie, stwarzali sobie sytuacje, ale nie umieli trafić do bramki rywala.

FOT. https://www.gksjastrzebie.com

Udało się to gospodarzom, którzy w 79. minucie wykorzystali rzut karny. GKS nie poddawał się i walczył do końca. W 6. minucie doliczonego czasu gry Adam Wolniewicz także wykorzystał 11 i mecz zakończył się podziałem punktów. „To sprawiedliwy wynik” – mówił na pomeczowej konferencji trener jastrzębian, Jarosław Skrobacz.

Przyjechaliśmy do lidera, wiedzieliśmy czego się spodziewać. Chcieliśmy dzisiaj narzucić swój styl gry. Myślę, że graliśmy o niebo lepiej niż w Radomiu, gdzie nam mecz nie wyszedł. Stwarzaliśmy swoje sytuacje, nieszczęśliwy rzut karny i mogło się nam przytrafić nieszczęście. Mogliśmy wyjeżdżać z niczym, myślę, że na aż taki wynik nie zasłużyliśmy. Ten remis jest dla nas nagrodą za walkę do końca. Za ambicje, zaryzykowaliśmy, rzuciliśmy wszystko na koniec na jedną szalę, udało się, jeśli się strzela na doliczonym czasie gry bramkę na remis na wyjeździe, to nastroje muszą być lepsze.

*wypowiedź trenera Skrobacza, źródło www.gksjastrzebie.com

GKS Jastrzębie ma na koncie 7 punktów i zajmuje 13. miejsce w tabeli pierwszej ligi. W piątek do Jastrzębia przyjeżdża Odra Opole.

Warta Poznań – GKS Jastrzębie 1:1 (0:0)
1:0 – Robert Janicki (79’, rzut karny)
1:1 – Adam Wolniewicz (90+6’, rzut karny)

Warta Poznań: Adrian Lis – Jakub Kiełb, Tomasz Boczek, Bartosz Kieliba (k), Jakub Kuzdra, Mariusz Rybicki, Mateusz Kupczak (73. Michał Grobelny), Robert Janicki (90. Krzysztof Kiklaisz)., Łukasz Trałka, Gracjan Jaroch, Karol Gardzielewicz (85. Kajetan Szmyt).

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Dominik Kulawiak, Adam Wolniewicz, Michał Bojdys, Dawid Gojny, Farid Ali (84. Adam Żak), Łukasz Norkowski, Damian Tront (k), Dominik Szczęch (80. Rafał Adamek), Jakub Wróbel, Kamil Adamek (90. Kamil Jadach).

Żółte kartki: Trałka, Rybicki, Kuzdra (Warta) oraz Norkowski (GKS).
Czerwona kartka: Norkowski (GKS).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj