Remis na pożegnanie z pierwszą ligą piłkarzy GKS-u Jastrzębie

Wczoraj (22.05.) jastrzębianie zmierzyli się na wyjeździe ze Skrą Częstochowa, spotkania zakończyło się wynikiem 1:1. Gola dla GKS-u strzelił w 22. minucie Mateusz Bondarenko, gospodarze wyrównali tuż przed przerwą wykorzystując rzut karny.

Remis jest sprawiedliwy

– mówił na pomeczowej konferencji trener zespołu z Jastrzębia, Grzegorz Kurdziel.

Grzegorz Kurdziel: Zasłużony remis, do straconej bramki mieliśmy ten mecz pod kontrolą, natomiast przez prosty błąd straciliśmy bramkę i rozpędziliśmy Skrę (…). Z przebiegu dzisiejszego meczu remis jest sprawiedliwym rezultatem.

Jak przyszłość po spadku do II ligi czeka zespół GKS-u Jastrzębie?

Grzegorz Kurdziel: Ta drużyna przestaje istnieć jeśli chodzi o całość kadry, ale nie przestaje istnieć po spadku GKS Jastrzębie. Ważne, żeby się przygotować do tej sezonu II ligi, bo to inna liga, bardzo wymagająca.

Jakie zmiany nastąpią w zespole na razie nie wiadomo. Dodajmy, że GKS Jastrzębie zakończył sezon na ostatnim miejscy w tabeli. Po czterech latach gry w 1-szej lidze jastrzębianie spadli do 2 ligi.

22 maja, Bełchatów, godz. 12:40

Skra Częstochowa – GKS Jastrzębie 1:1 (1:1)
0:1 – Mateusz Bondarenko 22’
1:1 – Szymon Szymański 42’ (rzut karny)

Skra Częstochowa: Nikodem Sujecki – Milan Posmyk, Adam Mesjasz, Aleksander Paluszek (56. Mariusz Holik), Piotr Nocoń, Maciej Mas, Kamil Lukoszek (89. Łukasz Winiarczyk), Bartosz Baranowicz, Szymon Szymański, Krzysztof Ropski (70. Mateusz Malec), Bartłomiej Burman.

GKS Jastrzębie: Bartosz Neugebauer – Oliver Podhorin, Mateusz Słodowy, Mateusz Bondarenko, Szymon Zalewski (18. Dariusz Kamiński), Vladyslav Okhronchuk, Nataniel Wybraniec (65. Michał Kuczałek), Dawid Szkudlarek, Farid Ali, Wojciech Łaski, Daniel Stanclik.

Sędzia: Wojciech Krztoń
Żółte kartki: Ropski, Nocoń, Posmyk (Skra) oraz Stanclik, Szkudlarek, Kamiński (GKS).