Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rośnie liczba kradzieży w Żorach. Uważajcie!

Facebook Twitter

W ostatnich dniach nasiliły się zarówno te kieszonkowe kradzieże, jak i włamania do altanek działkowych. Złodzieje wykorzystują przede wszystkim nieuwagę i roztargnienie pokrzywdzonych, kradną portfele, telefony, ale ich łupem padają też inne „przedmioty".

fot. pixabay.com

Chwilowa nieuwaga, pozostawienie wartościowego przedmiotu bez nadzoru, czy nasze roztargnienie to idealne okoliczności dla złodziei kieszonkowych, którzy w ostatnich dniach uaktywnili się w mieście. Kradną w sklepach, na ulicy, ale niestety pojawili się też w szpitalu, czy na ogrodach działkowych. Pokrzywdzeni stracili głównie portfele, dokumenty, pieniądze, karty bankomatowe, czy telefony, łącznie warte ponad 2 tysiące złotych.

Wśród pokrzywdzonych w wieku 24-76 lat, znalazł się również 67-letni mieszkaniec Żor, który padł ofiarą włamywaczy. Z jego altany przestępcy wynieśli radio, siekierę i trzy żywe kanarki! Do grona pokrzywdzonych dołączył również inny, 76-letni działkowicz, który poprzez nieuwagę stracił portfel z dokumentami skradziony tym razem z niezamkniętej altany.

Policjanci apelują do mieszkańców o czujność!

Jednocześnie ustalają, kto stoi za kradzieżami z ostatnich dni i stawiają pierwsze zarzuty złodziejom. Za przywłaszczenie telefonu komórkowego, należącego do 74-latka, usłyszał je już 32-letni mężczyzna z Żor.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022