Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybniccy radni nie potrafią się porozumieć jakie dyscypliny sportu wspierać. Co na to prezydent?

Facebook Twitter

Co ciekawe, odmienne zdanie mają także ci z ugrupowania prezydenta Rybnika Piotra Kuczery, który kilka tygodni temu zapowiedział wsparcie kwotą 600 tysięcy złotych rybnickich klubów.

Opracowana strategia sportu zakłada finansowanie tylko niektórych dyscyplin. To piłka nożna, koszykówka i siatkówka oraz ze sportów indywidualnych judo, szermierka, żeglarstwo oraz lekkoatletyka. Innych dyscyplin nie ma, co niepokoi niektórych radnych. Arkadiusz Żabka rozmawiał na ten temat w porannej rozmowie z prezydentem Rybnik:

Piotr Kuczera: Trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że miasto nie jest w stanie finansować wszystkich dyscyplin (…). Stąd ta piramida, stąd wybór sportów, głównie zespołowych, ale nie tylko. (…) Te rozmowy budzą napięcia.

Radio 90: A spodziewał się Pan takiego oporu?

Piotr Kuczera: Ja bym nie mówił tutaj o oporze. To raczej jest taka dyskusja, która poprowadzi do rozwiązania. Tak czy inaczej musimy przyjść strategię sportu.

Strategia sportu ma być przyjęta jesienią tego roku, a do 23 czerwca kluby mogą składać wnioski o dodatkowe pieniądze. Wyniki konkursu mają być znane po 20 lipca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj