Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnicka Rada Seniorów pisze w sprawie podwyżki za ciepło w RSM

Facebook Twitter

Podwyżki za ciepło w RSM są bardzo drastyczne, seniorów nie będzie na to stać - pisze do Radia 90 Stefania Forreiter, szefowa Rybnickiej Rady Seniorów. To odpowiedź na nasz wczorajszy materiał dotyczący gigantycznych dopłat za ciepło i skarg lokatorów w tym temacie.

Zimne kaloryfery w Rybniku
fot. ri/ pixabay.com

Rada Seniorów w Rybniku w sprawie gigantycznej podwyżki za ciepło w RSM, czyli w Rybnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Jak pisze do Radia 90 Stefania Forreiter, przewodnicząca rady, wystąpiła do zarządu spółdzielni, by wyjaśnić wysokie rachunki za centralne ogrzewanie. Jak czytamy w mailu, jaki dostaliśmy na formularz kontaktu DAJ ZNAĆ, spółdzielnia mieszkaniowa w kwietniu tego roku zmieniła regulamin rozliczania, to spowodowało tak wysokie dopłaty za co są ukarani ci którzy grzali ze swojego mieszkania tych którzy nie grzali. Jak pisze Stefania Forreiter:

„Mamy w zasobach dużo starszych ludzi o skromnej emeryturze i nie wiem czy będzie ich stać na płacenie za centralne rocznie po 5 tysięcy złotych”.

 

Podwyżki za ciepło w RSM – dopłaty sięgają 2-3, a nawet 5 tysięcy zł

A na takie rachunki skarżyli się lokatorzy. Jak tłumaczyli dziennikarce Radia 90 opłaty za ciepło w Rybnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej zostały źle rozliczone, są błędne, a pokrzywdzonych jest sporo. „Spółdzielnie nie ma nic wspólnego z wystawionymi rachunkami. To nie my ustalamy ceny” – odpowiadał na zarzuty prezes RSM, Marek Newe.

Czytaj: WYSOKIE RACHUNKI ZA CIEPŁO W RSM

Mieszkańcy chcą spotkania z administracją

Rybnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa pisze pismo z protestem przeciwko obowiązującym cenom do Ministerstwa Klimatu, Urzędu Regulacji Energetyki i do dostawcy ciepła. A mieszkańcy na jutro (14.09.) na 17.30 zaplanowali spotkanie lokatorów, to spotkanie w Chwałowicach.

 PEŁNA TREŚĆ WIADOMOŚCI SZEFOWEJ RADY SENIORÓW

Napisałam pismo w imieniu naszych mieszkańców do Zarządu RSM o wysokich płatnościach i dopłatach za CO. Szczególnie w imieniu naszych seniorów. Jestem Przewodniczącą Rady Seniorów w Rybniku i uważam, że koszty te są za wysokie. Spółdzielnia mieszkaniowa w kwietniu tego roku zmieniła regulamin rozliczania, który bez analizy zatwierdziła Rada Nadzorcza. Rozliczenie kosztów z podzielników na 70 procent spowodowało tak wysokie dopłaty. Ukarani zostali ci, którzy grzali ze swojego mieszkania tych którzy nie grzali wcale. Mimo, że są budynki, które  miały mniejsze zużycie płacą więcej. Cały regulamin CO powinien w 100 proc. mieć 3 składniki ciepła, a nie 2. Chcę również zaznaczyć dodatek, o którym tak głośno się mówiło dotyczył również mieszkań spółdzielni czy wspólnot. Czy Spółdzielnia Mieszkaniowa postarała się o to?  Jak mi również wiadomo podwyżka miała się kształtować najwyżej do 42 procent. Z czego wynika fakt, że Spółdzielnia w tak niekorzystny sposób zmieniła regulamin? Podzielniki ciepła miały oszczędzać ciepło, a w tej chwili koszty są wyższe. Mamy w zasobach dużo starszych ludzi o skromnej emeryturze i nie wiem czy będzie ich stać na płacenie za centralne w 40-metrowym mieszkaniu rocznie 5 tysięcy złotych za ogrzewanie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023