Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Inspektor budowlany nie trafi do biblioteki. Jest decyzja

Facebook Twitter

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego przeniesie się do budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku. Zapadła ostateczna decyzja w tej sprawie.

Pracownicy rybnickiej biblioteki mogą odetchnąć z ulgą. Pomysł władz Rybnika, by nadzór budowlany dzielił z nimi pomieszczenia, od początku spotkał się z protestem zarówno czytelników, jak i części pracowników biblioteki. Jako pierwsi o sprawie informowaliśmy w marcu, pod koniec kwietnia stanowisko władz miasta już złagodniało, wówczas prezydent Piotr Kuczera mówił w Radio 90:

W okolicach budynku Urzędu Pracy, tam się pojawiły pomieszczenia. Myślę, że na pewno nie biorę tego ambicjonalnie, że oto prezydent się uparł. Szukam dobrych rozwiązań, żeby na terenie miasta funkcjonowała sprawnie biblioteka z całym zapleczem i Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Dziś już wiadomo, że Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego przeniesie się z ulicy Białych na ulicę Jankowicką, gdzie zajmie pomieszczenia w budynku Powiatowego Urzędu Pracy. Do końca tego roku mają trwać prace modernizacyjne. Przeprowadzka prawdopodobnie w przyszłym roku. Miasta jednak nie wyklucza, że będzie chciało wykorzystać puste pomieszczenia w bibliotece na Szafranka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj