Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Pościg, kolizja, narkotyki, brak uprawnień i kradziony samochód [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Policjanci z Rybnika prowadzili pościg za 24-latkiem, kierowcą audi, który nie zatrzymał się do kontroli na ul. Żorskiej. Mężczyzna w trakcie ucieczki spowodował kolizję z pojazdem, w którym podróżowała 3-osobowa rodzina, następnie uciekał pieszo. Okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, samochód jest skradziony, a tester w ślinie wykrył możliwą zawartość twardych narkotyków.

Fot. rybnik.slaska.policja.gov.pl

Aktualizacja wtorek (26.05.) godz. 14:30

Relacja Bogusławy Kobeszko z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku:

Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania się, dawanych przez umundurowanych stróżów prawa, poruszających się oznakowanym radiowozem, kierujący za wszelką cenę usiłował uniknąć kontroli drogowej. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierowca łamał wszelkie przepisy ruchu drogowego, zjechał na stację paliw, następnie uciekał ulicą Sienkiewicza w kierunku ulicy Wolnej, tam nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej fiatem i spowodował kolizję, po czym kontynuował ucieczkę pieszo. Na szczęście 3-osobowa rodzina nie doznała poważnych obrażeń ciała.

Mężczyzna porzucił samochód i dalej uciekał pieszo. Został zatrzymany przez policję. Był trzeźwy, ale tester wykrył możliwą obecność narkotyku w organizmie:

Już po krótkim pościgu pieszym mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Mundurowym pomógł też świadek, który widział pościg, jak się okazało, 24-latek nie posiadał prawo jazdy. Badanie stanu trzeźwości nie wykazało w jego organizmie alkoholu, natomiast tester wykrył możliwą zawartość amfetaminy i metamfetaminy w ślinie mężczyzny, dlatego została mu pobrana krew do badań. Wyszło na jaw, że mężczyzna ukradł kluczyki do samochodu poszkodowanemu, a następnie włamał się do samochodu i odjechał nim.

==================================================

Mężczyzna, jadąc ulicą Żorską w Rybniku, poruszał się z nadmierną prędkością, dlatego policjanci prowadzący rutynową kontrolę postanowili go zatrzymać.

24-latek zaczął uciekać. Zjechał na stacje paliw, następnie uciekał ulicą Sienkiewicza w kierunku ulicy Wolnej. Tam nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kobiecie kierującej fiatem i spowodował kolizję. 3-osobowej rodzinie podróżującej tym samochodem nic się nie stało.

Mężczyzna zaczął uciekać pieszo, ale został szybko zatrzymany. Badanie nie wykazało obecności alkoholu w organizmie, ale tester wykrył możliwą obecność amfetaminy albo metaamfetaminy. Złodziejowi została pobrana krew do badań.

Podczas wykonywania dalszych czynności przez policjantów okazało się, że mężczyzna ukradł kluczyki samochodowe poszkodowanemu, następnie włamał się do jego samochodu i odjechał.

24-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021