Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rybnik: Zmiany w kursowaniu autobusów. Przejadą ulicą Chwałowicką

Facebook Twitter

Po ponad dwóch tygodniach, dzisiaj (11.07.) autobusy wracają na swoje trasy. Za nami kolejny etap przebudowy wiaduktu nad ul. Chwałowicką. Z przepustu pod przebudowywaną konstrukcją będzie mogła korzystać komunikacja miejska.

Zmiany tras dotyczą linii:

5, 13, 22, 23, 26, 27, 29, 30, 31, 32, 33, 49.

Pod wiaduktem przejść mogą także piesi. Pozostałe pojazdy nadal muszą korzystać z objazdów i tak ma być do końca sierpnia.

Remont wiaduktu realizowany w ramach przebudowy linii kolejowej na odcinku Chybie – Żory – Rybnik – Nędza/Turze przebiega zgodnie z harmonogramem. Zakończono zabudowę konstrukcji stalowych pod wszystkimi torami na wiadukcie. Obecne prace będą związane z remontem przyczółków wiaduktu. Zakończenie prac na wiadukcie planowane jest do końca sierpnia 2018 r. Na ulicach zostanie wprowadzone odpowiednie oznakowanie dotyczące zmian w organizacji ruchu.

Inwestycja na odcinku Chybie – Żory – Rybnik – Nędza przyniesie wymierne korzyści dla regionu. Będą lepsze połączenia pasażerskie oraz szybszy i sprawniejszy przewóz towarów w Rybnickim Okręgu Węglowym. Zwiększy się przepustowość, czyli możliwość kursowania większej liczby pociągów oraz zwiększy prędkość pociągów pasażerskich i towarowych, czyli krótszy będzie czas przejazdu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2020