Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Seniorzy z Godowa z opaskami. Starsi mieszkańcy gminy otrzymali urządzenia umożliwiające tzw. opiekę na odległość

Facebook Twitter

Tutejszy Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje program „ Korpus Wsparcia Seniorów” mający na celu bezpieczne, ale samodzielne funkcjonowanie w miejscu zamieszkania osób starszych. W jego ramach 32 osoby otrzymały niezbędne do tego opaski z urządzeniami, monitorującymi stan zdrowia i w razie potrzeby alarmującymi pomoc.

fot. godow.pl

Opaska wyposażona jest m.in. w przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS, detektor upadku, funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami oraz funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe.

Program ma na celu zapewnienie możliwości bezpiecznego funkcjonowania osób starszych w ich miejscu zamieszkania. 32 seniorom dostarczono specjalne opaski, które są połączone z usługą operatora pomocy. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia życia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwia połączenie się z gotową do interwencji centralą.

Urządzenia wyposażone są m.in. w przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS, detektor upadku, funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami, funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja)

W razie zagrożenia wystarczy nacisnąć jeden przycisk

Jedną z osób, które otrzymały taką opaskę jest 92-letnia Maria Kozielska, którą opiekuje się córka Kornelia. Opaskę Pani Marii wręczył Mariusz Adamczyk, wójt Gminy Godów. Opiekunowie seniorki mają nadzieję, że dzięki możliwości wezwania pomocy w każdej sytuacji, będzie ona czuć się bezpieczniej. Tym bardziej, że wezwanie pomocy w tym przypadku jest znacznie prostsze niż w przypadku korzystania z telefonu. Wystarczy wcisnąć przycisk.

– Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w programie i otrzymaniu opasek z urządzeniami monitorującymi, nasi seniorzy będą poczują się choć odrobinę bezpieczniej – mówi Mariusz Adamczyk, wójt Gminy Godów, przypominając, że gmina została uczestnikiem „Korpusu Wsparcia Seniora”, dzięki staraniom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Godowie. GOPS pozyskał na realizację programu 26.134 zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023