Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czwarta fala covid-19 wyhamowuje. Zalecenia do szczepień ministra zdrowia

Facebook Twitter

"Spada liczba zachorowań, stabilizuje się też sytuacja hospitalizowanych pacjentów pod respiratorami" - powiedział dziś tuż po godzinie 12.00 na konferencji prasowej minister Zdrowia Adam Niedzielski. Dodał jednocześnie, że są zalecenia do szczepień dla poszczególnych grup społecznych w nich m. in medycy, seniorzy 60+ i osoby z obniżoną odpornością.

Fot. twitter.com/MZ_GOV_PL

Aktualnie z powodu choroby covid-19 hospitalizowanych jest 2742 pacjentów. Dominującym wariantem jest omikron, ale na bieżąco badane są poszczególne podgrupy. Lekarze zwracają uwagę na wariant ba5, który stanowi  2/3 struktury w ramach omikronu.

Monitorowana jest także sytuacja w Europie i na świecie. Wzrost zakażeń odnotowały dwa kraje, to Hiszpania oraz Austria.  Ministerstwo zdrowia szacuje, że liczba zakażeń będzie się utrzymywała na 4,5-5 tys. przypadków dziennie i to będzie apogeum, z jakim będziemy mieli do czynienia w najbliższym czasie.

Adam Niedzielski: Covid będzie nam towarzyszył jeszcze przez wiele miesięcy, podjąłem decyzję, aby dać możliwość zaszczepienia się czwartą dawką personelowi medycznemu

-powiedział minister Niedzielski. W nocy z 16-17 sierpnia zostanie wystawionych około 400 tys. skierowań dla medyków, w tym lekarzy, personelowi medycznemu, farmaceutom, studentom kierunków medycznych. Ci ostatni rejestrują się z legitymacją studencką.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj