Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla też dostaną nagrodę z miasta

Facebook Twitter

To wyjątkowy rok dla sportu w Jastrzębiu-Zdroju. Po tytuły mistrzów Polski sięgnęli w zakończonych niedawno sezonach hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie, który zdobyli także superpuchar i puchar Polski, oraz siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Ci ostatni na złoto czekali aż 17 lat.

Fot. jastrzebskiwegiel.pl

Władze obu klubów zgodnie podkreślają, że nie było by tych sukcesów bez sponsorów i przychylności władz miasta, które także wspiera je finansowo. Rozmawialiśmy z prezydent Jastrzębia-Zdroju, Anną Hetman:

Anna Hetman: To wyjątkowy rok, bardzo szczęśliwy dla miasta Jastrzębie-Zdrój. Dwóch mistrzów. Dzięki temu miasto jest bardzo dobrze promowane i bardzo dobrze postrzegane. Z tej okazji też przekazujemy na ręce dwóch klubów środki finansowe na nagrody i taką rekompensatę za te emocje, które nam dostarczane były przez cały rok.

Już wcześniej prezydent Hetman ogłosiła, że JKH GKS Jastrzębie otrzyma za sukcesy 200 tysięcy złotych a jaką nagrodę dostaną siatkarze?

Anna Hetman: Jastrzębski Węgiel uzyskał tytuł Mistrza Polski, więc otrzyma kwotę 80 tys. zł, natomiast JKH GKS Jastrzębie otrzyma kwotę prawie 200 tys. zł z tego właśnie powodu, że nakładają się trzy sukcesy. Nasz regulamin mówi o tym, że przyznajemy nagrody za miniony rok i za dwa tytuły w tym roku, czyli Puchar Polski i Mistrzostwo Polski, a więc to jest potrójna nagroda dla JKH.

Pieniądze mają trafić na konta klubów za około miesiąc. Wszyscy liczą, że historia powtórzy się za rok i hokeiści oraz siatkarze znów sięgną po Mistrzostwo Polski.

Więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj