Siatkarze Jastrzębskiego Węgla znów wygrali. Pokonali PGE Skrę Bełchatów

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla znów wygrali i to nie z byle kim. W zaległym meczu 6. kolejki spotkań PlusLigi pokonali na wyjeździe 3:0 PGE Skrę Bełchatów. Pierwszego seta zaczęli źle, przegrywali już nawet 8:14 ale w końcówce dogonili rywali i wygrali 27:25. W drugim także wyrównanym także byli lepsi wygrywając 25:23 w ostatnim już dominowali na boisku zwyciężając do 18.

Z wygranej, odniesionej po dwóch porażkach zadowolony był środkowy „pomarańczowych”, Łukasz Wiśniewski:

Bardzo się cieszymy, myślę, że plan zrealizowany w 100%. Przede wszystkim przyjechaliśmy tutaj walczyć, wiadomo, że gdzieś tam na końcu te 3 punkty były naszym celem, ale przede wszystkim po tej nieszczęśliwej porażce z Warszawą, chcieliśmy przyjechać tutaj, odbudować się w meczu z silnym przeciwnikiem. Udało się, cieszymy się z trzech punktów na trudnym terenie.

Zdaniem Łukasza Wiśniewskiego decydujący w meczu był pierwszy set, wygrany przez jego zespół na przewagi, posłuchaj:

Teraz zespół z Jastrzębia czeka wyjazdowy mecz, w środę (20.01.) jastrzębianie zagrają z Idykpolem AZS-em Olsztyn.

PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 0:3 (25:27, 23:25, 18:25)

PGE Skra Bełchatów: Petković, Łomacz, Bieniek, Huber, Ebadipour, Sander, Piechocki (libero) oraz Kłos, Mitić, Filipiak

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Louati, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Tervaportti, Bucki, Kosok

MVP: Jakub Popiwczak