Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skupień: „Wszystko trzeba robić na wariata”. Samorządy mają zorganizować punkty szczepień

Facebook Twitter

"Wszystko trzeba robić na wariata, ale podejmujemy wyzwanie" - tak Agnieszka Skupień rzecznik Urzędu Miasta w Rybniku komentuje decyzję rządu o tym, że samorządy mają przygotować punkty szczepień.

Agnieszka Skupień, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku

Rząd ogłosił we wtorek (30.03.) przyspieszenie Narodowego Programu Szczepień, to teraz właśnie samorządy mają organizować takie punkty i muszą też zadbać o ich obsługę:

Agnieszka Skupień: Jak to mówią, życie lubi zaskakiwać, a rząd lubi nas zaskakiwać niezwykle często. Z konferencji w mediach dowiedzieliśmy się o tym, że samorządy mają organizować punkty szczepień dla mieszkańców. Oczywiście, podejmujemy wyzwanie, gra toczy się o nasze zdrowie i życie, a tu żartów nie ma. Szkoda tylko, że dowiadujemy się w ostatnim momencie i trzeba wszystko robić szybko i na wariata.

W Rybniku punkty szczepień dla mieszkańców prawdopodobnie powstaną w trzech miejscach: w hali sportowej w Boguszowicach, na kąpielisku Ruda oraz na kampusie:

Agnieszka Skupień: Wstępnie wskazujemy trzy takie miejsca, ale decyzje co do tego, czy będą to te miejsca do szczepień, jeszcze nie zapadły. Ma to być hala w Boguszowicach, kąpielisko Ruda i kampus przy ulicy Rudzkiej. Na razie jeszcze za wcześnie, żeby powiedzieć, czy to na pewno te miejsca. Czekamy na potwierdzenie tych informacji, czy rozporządzenie. Przygotowujemy się do tego przedsięwzięcia.

Czy pozostałe samorządy też są zaskoczone? Słuchajcie wiadomości Radia 90 oraz czytajcie nasz portal.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj