Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląski protest przeciwko CPK. Utrudnienia w ruchu w gminie Czerwionka-Leszczyny

Facebook Twitter

Protest w formie spaceru. Na jutro (21.09) zapowiedziano kolejny protest w sprawie CPK, czyli torach Kolei Dużych Prędkości, jakie mają biec przez nasz region. Chodzi o linie Katowice - Ostrawa prowadzoną przez Mikołów, Orzesze i dalej Palowice, Szczejkowice, Żory, Świerklany, Połomię i Mszanę, Jastrzębie, Wodzisław i Godów.

Protest przeciwko CPK

Protest przeciwko CPK. Tym razem w Stanowicach mieszkańcy zagrożonych terenów będą wyrażać swój sprzeciw

Jutro (21.09) o 17:00 w Stanowicach mieszkańcy spotkają się na proteście. Chodzi o sprzeciw wobec trasy linii kolejowej nr 170, którą mają jeździć pociągi z Katowic do Ostrawy. Projekt w tej wersji zaproponowany został przez Centralny Port Komunikacyjny powstający pomiędzy Łodzią a Warszawą. Protest zapowiadamy jest pod hasłem „Razem możemy to powstrzymać”.

Będziemy poruszać się zgodnie z przepisami o ruchu drogowym. Idziemy kolumną

– piszą organizatorzy. To będzie kłopot dla kierowców, ostrzegamy.

Protest przeciwko CPK – opis trasy

Początek spaceru (start) plac przy restauracji Rogowa ul. Szkolna 1 Stanowice – następnie drogą wojewódzką 925 (prawym pasem ul. Zwycięstwa) przejście do ronda w Stanowicach – obejście go dwa razy następnie zejście z ronda w stronę ronda w Bełku ( zjazd na autostradę A1) – prawym pasem spacer do ronda w Bełku – przejście ronda dwoma okrążeniami – zejście z ronda w stronę ronda w Stanowicach – przejście ronda dwoma okrążeniami – następnie powrót na plac przy Restauracji Rogowa w Stanowicach i tam koniec protestu.

Prosimy o wsparcie protestu swoją obecnością. Pamiętajmy, że problem dotyczy każdego wielu rodzin, nie tylko tych, które są bezpośrednio zagrożone wywłaszczeniami. Pamiętajmy, że zagrożeni też są mieszkańcy, którzy nie zostaną wywłaszczeni, a mieszkają w bliskim sąsiedztwie wariantu inwestorskiego. Tylko razem obronimy się przed Działaniami Centralnego Portu Komunikacyjnego

– podkreślają organizatorzy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023