Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

SOWA w Żorach. Strefa nauki powstanie także w tym mieście

Facebook Twitter

SOWA także w Żorach. Jak informują w Urzędzie Miasta, Małe Centrum Nauki powstanie w Muzeum Ognia. Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności to miejsce wyposażone w interaktywne eksponaty, na których możliwe są samodzielne odkrycia i eksperymenty.

sowa w żorach

SOWA w Żorach – ciekawe eksperymenty i spora dawka wiedzy

Takie centra działają już w Raciborzu, Wodzisławiu czy w Rybniku- Niewiadomiu. SOWY to projekt ministerialny, do 2028 roku Centrum Nauki Kopernik z Warszawy ma przygotować 50 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności.

SOWA składa się z dwóch przestrzeni: wystawienniczej i warsztatowej. Do dyspozycji placówki oddana zostanie wystawa i tzw. „majsternia”, gdzie w swobodny sposób można doświadczać wiedzy. W tych miejscach odbywać się będą różnorodne zajęcia edukacyjno-badawcze, dzięki którym zainteresowani mogą eksperymentować i poznawać naukę w ciekawy sposób.

http://muzeumognia.zory.pl/

SOWA w Żorach ma mieścić się w Muzeum Ognia

Na wystawę składa się kilkanaście angażujących eksponatów zaprojektowanych i zbudowanych przez zespół Centrum Nauki Kopernik. Ukazują one zjawiska związane z różnymi dziedzinami nauki, takie jak ruch, światło czy procesy biologiczne. Wśród nich m.in. kolorowe cienie (mechanizmy powstawania cienia i mieszania barw), rysowanie w lustrze (koordynacja oka i ręki) czy zadanie – usyp mapę (analiza ukształtowania terenu).

Majsternia to z kolei przestrzeń warsztatowa przeznaczona do zajęć praktycznych, w której można samodzielnie lub grupowo podejmować wyzwania logiczne, konstruktorskie i inżynieryjne.

Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024