Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sprawa otaczarni. Płonia się cieszą, w Bukowie płaczą

Facebook Twitter

Mieszkańcy raciborskiej dzielnicy Płonia cieszą się ponieważ w ich okolicy kończy działalność wytwórnia mas bitumicznych. Zakład prowadzony przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ma przenieść się do Bukowa.

A jak wiecie już z Radia 90: na to nie chcą zgodzić się mieszkańcy miejscowości położonej w gminie Lubomia. Wszystko wskazuje jednak to, że klamka zapadła, wójt wydał bowiem pozytywną decyzję środowiskową dotyczącą nowej lokalizacji:

Co skutkuje tym, że już bez ryzyka i większych przeszkód można prowadzić prace projektowe jeżeli chodzi o posadowienie całego sprzętu i urządzeń otaczarni w nowym miejscu. Trwają aktualnie prace projektowe, dotyczące tych elementów, które będą musiały być wykonane jako  budowle, czyli fundamentów pod urządzenia i maszyny otaczarni. W momencie gdy prace projektowe się zakończą, zostanie uzyskane pozwolenie na budowę, będzie już mógł rozpocząć się ten właściwy proces przenoszenia zakładu.

– informuje prezydent Raciborza, Dariusz Polowy. Otaczarnia ma tu działać tylko do końca tego roku, co cieszy mieszkańców tej dzielnicy. Posłuchaj co mówili naszej reporterce:

W nowej lokalizacji, czyli w Bukowie, wytwórnia mas bitumicznych może rozpocząć produkcję we wrześniu. Ta wiadomość dotarła już do mieszkańców, którzy na razie zastanawiają czy mogą jeszcze coś zrobić, by uniemożliwić budowę otaczarni w swoim sąsiedztwie. Bowiem z prawnego punktu widzenia mają związane ręce. Jak zapowiadał już w Radiu 90 Stanisław Zuch, sołtys Bukowa: ostatecznie chcą zablokować wjazd na teren budowy otaczarni, tak by uniemożliwić powstanie zakładu.

Kolejny zakład chce działać w Bukowie, mieszkańcy się sprzeciwiają

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj