Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Święto Ogniowe w Żorach. Wyjątkowy wieczór w sobotę

Facebook Twitter

Po raz 317. z pochodniami w rękach przejdą ulicami żorskiej starówki. W najbliższą sobotę (11.05.) unikatowe Święto Ogniowe w Żorach.

Obchody Święta Ogniowego odbędą się w sobotę, 11 maja. W tym roku rozpoczną się wyjątkowo wcześnie, bo już o godz. 10:00. Głównymi aktorami porannej części uroczystości będą ci, którzy na co dzień zmagają się z ogniem, czyli strażacy. Dzień Strażaka potrwa do 13.00. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci – będą żywe maskotki, bezpłatne przejazdy karuzelą „Żorzanką” i słodki poczęstunek. Podczas całego wydarzenia w budynku Urzędu Miasta przy Rynku 9, będzie też można wziąć udział w akcja krwiodawstwa, organizowanej przez Harcerską Służbę Krwi ZHP Żory.

O godzinie 11:30 zaproszą wszystkich żorskich krwiodawców pod scenę na rynku, gdzie najbardziej zasłużonym z nich wręczone zostaną odznaki Ministra Zdrowia „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” oraz medale pamiątkowe Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Na godzinę 17:30 na żorskim rynku zaplanowano natomiast uroczysty apel strażacki.

Główną część Święta Ogniowego rozpocznie msza w kościele pw. św. św. Filipa i Jakuba w Żorach o godzinie 19:30. Następnie tłumy mieszkańców i gości przejdą uliczkami starego miasta w uroczystej procesji. Niezwykły klimat tego wydarzenia podkreślą setki płonących pochodni.

Na wszystkich uczestników Święta Ogniowego, jak co roku, czekają również ciekawe atrakcje towarzyszące, przygotowane przez miasto. O godzinie 21:00 na scenie ustawionej na żorskim rynku pojawi się niezwykle popularny chór Sound’n’Grace. Artyści wykonują nowoczesną muzykę gospel, z elementami takich gatunków jak: funk, soul czy R&B. Wstęp wolny!

Uroczystościom już po raz siódmy towarzyszyć będą sportowe emocje, związane z Żorskim Biegiem Ogniowym. Aż 900 biegaczy przemierzy trasę o długości 5 km, prowadzącą ulicami Starówki. Start i meta biegu znajdują się przy ul. ks. Klimka. Rozpoczęcie rywalizacji o godz. 22:30. Organizatorami wydarzenia są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach oraz Grupa Biegowa HRmax Żory.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj