Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpital w Raciborzu ma zostać całkowicie odmrożony i dostępny dla wszystkich pacjentów. Znamy datę

Facebook Twitter

1 sierpnia ma zostać całkowicie odmrożony szpital w Raciborzu. Od początku pandemii placówka została przekształcona w szpital jednoimienny. Po czerwcowej wizycie w Raciborzu ministra zdrowia padła deklaracja, że placówka wkrótce powróci do normalnej pracy.

Chcemy za kilka dni całkowicie się otworzyć

– mówi starosta raciborski:

Grzegorz Swoboda: Mam nadzieję, że 1 sierpnia totalnie odmrozimy szpital i będziemy dostępni. Sytuację w szpitalu na chwilę obecną próbujemy dostosować tak, żeby powrócić do tej normalności szeroko rozumianej. Przygotowujemy się do całkowitego odmrożenia. Nam oczywiście jest bardzo miło, że chwalą szpital z każdej strony, ale tej dostępności jeszcze nie ma. Najważniejsze, żeby ten szpital służył naszym mieszkańcom.

Pacjentami covidowymi, których jest dziś zaledwie kilku, będzie zajmował się oddział zakaźny. To co cieszy starostę, to między innymi pediatria, którą udało się skompletować i do której dziś trafiają mali pacjenci między innymi z terenu Rybnika:

Grzegorz Swoboda: Tutaj oddział pediatryczny stoi na bardzo wysokim poziomie, przede wszystkim dzięki kadrze, którą dzisiaj mamy. Od Katowic zazdroszczą nam. (…) Jestem bardzo dumny, że taką kadrę na terenie naszego szpitala mamy. Jesteśmy bardzo mocno chwaleni za ten oddział pediatryczny, za wyposażenie, działanie i profesjonalizm. (…) Mam nadzieję, że dalej będziemy budowali potencjał tego miejsca, dla naszych dzieciaków.

W najbliższych dniach w Raciborzu rozpocznie się rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Jej koszt to ponad 10 milionów złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj