Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

T-raperzy znad Wisły powracają w wielkim stylu. Nagrali piosenkę antysmogową [WIDEO]

Facebook Twitter

Kultowy zespół T-raperzy znad Wisły, popularny w Polsce zwłaszcza w latach 90. powraca w wielkim stylu. We współpracy z serwisem ogłoszeniowym OLX nagrali piosenkę "Antysmog song". Od tej pory w sieci zawrzało.

Fot. youtube / olx channel

Traperzy znad Wisły to zespół, który powstał w 1995 roku. Założyli go Grzegorz Wasowski, Sławomir Szczęśniak, Lucyna Malec i Andrzej Butruk. Popularność przyniósł im program telewizyjny pt. Komiczny odcinek cykliczny, którego byli stałą częścią. Przez okres działalności udało im się nagrać 6 płyt i wydać 6 singli. Gatunek wokół, jakiego się poruszali można określić jako satyryczny rap.

Poczet królów polskich

Największą popularność przyniosła im pierwsza płyta pt. Poczet królów polskich, wraz z pierwszym utworem na płycie „Mieszko, Mieszko, mój koleżko”- wydali ją w 1996 roku.

 

Powrót po latach

W 2009 roku powrócili po 11-letniej przerwie, wtedy wydali płytę pt. Ekshumacja 2. Znajdowały się na niej utwory z pierwszego krążka, ale uaktualnione o nowe podkłady muzyczne. Na płycie znajdował się również nowy utwór pt. Starfest, w którym gościnnie wystąpili: Edyta Geppert, Stanisław Soyka, Aga Zaryan, Fisz, Kasia Nosowska, Łona, Anna Maria Jopek, Muniek Staszczyk, Dorota Miśkiewicz, Lech Janerka czy Marek Kondrat.

Współpraca z OLX

Z serwisem ogłoszeniowym OLX  współpracowali w 2016 roku i nagrali utwór: „Rady nie od parady”:

Powrót ziomali

W 2020 roku w podobnej stylizacji do utworu z 2016 roku nagrywają piosenkę z przekazem, który- można powiedzieć- jest  bardzo na czasie. Opublikowany kilka dni temu utwór „Antysmog song” już podbija internet. Na Facebooku ma ok. 1,5 mln wyświetleń, gorąco również jest w serwisie YouTube.  Czy okaże się hitem? W naszym regionie powinien.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2020