Tarzan i King Kong… rywalizacja dla twardzieli w Kamień Extreme [FOTO]

Na starcie stanęło łącznie ponad 270 zawodników i zawodniczek, którzy musieli pokonać 25 przeszkód. Trasa tegorocznego Kamień Extreme była wyśmienita, a zawodnicy komplementowali organizatorów.

Kamień Extreme

To był już 18 crossowy bieg z przeszkodami w Rybniku. Na ternach ośrodka w Kamieniu kolejny raz rywalizowali biegacze i biegaczki w imprezie pod nazwą Kamień Extreme. W tym roku stawka został podzielona na dwie kategorie: Tarzan i King Kong. W pierwsze startowali wszyscy, którzy walczyli o jak najlepszy wynik, w drugiej ci którzy chcieli przeżyć niezapomniana przygodę.

Na starcie stanęło łącznie ponad 270 zawodników i zawodniczek, którzy musieli pokonać 25 przeszkód. Na metę wszyscy wbiegali mokrzy, ubłoceni, zmęczeni ale zadowoleni. „Trasa jest ciężka, a nie jest to mój pierwszy bieg. Jest dużo wody” – mówili nam uczestnicy. Posłuchajcie z jakimi wrażeniami kończyli tor przeszkód:

Kamień Extreme: wyśmienita trasa, zawodnicy zadowoleni

Wśród kobiet zwyciężyła Karolina Metelska z Głogowa, wśród mężczyzn najszybszy był Grzegorz Lisowski z Gliwic:

Grzegorz Lisowski:  Nie jestem biegaczem, więc było to dla mnie dość ciężkie, bo bardzo szybko, było paru bardzo szybkich biegaczy i musiałem strasznie gonić i dopiero na przeszkodach nadgoniłem. Ja lubię dużo bardziej przeszkody od biegania. Było błota dużo, woda w miarę ok. Mega fajna impreza, mega fajna trasa. Tereny też bardzo dobre do tego typu zabawy.

Dodajmy, że najszybszym rybniczaninem tegorocznego Kamień Extreme był Damian Drożdż a najszybszą rybniczanką Małgorzata Kuligowska. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół: Wściekły, Ciepły, Łysy i Kudio. Z imprezy zadowolony był dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku, Rafał Tymusz:

Rafał Tymusz: Jesteśmy bardzo zadowoleni jako organizatorzy mam nadzieję, że tak samo zadowoleni są uczestnicy, to możemy powiedzieć, że taką pełnoletniość weszliśmy, ale to też chyba nauczyło nas pewnego doświadczenia przez te lata. Chcemy cały czas czymś zaskakiwać, ale jednocześnie żeby te imprezy zawsze były na dobrym, przyzwoitym, fajnym poziomie i żeby uczestnicy byli z tego zadowoleni. A jak jeszcze poziom będzie coraz wyższy, to myślę, że tych uczestników będzie coraz więcej.

Ostatni etap GP Rybnika – Bieg Barbórkowy

Dodajmy, że Kamień Extreme to trzecia rozegrana w tym roku impreza wchodząca w skład Biegowego Grand Prix Rybnika. Ostatnią będzie zaplanowany na 3 grudnia, Bieg Barbórkowy.