Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To była kolejna niespokojna noc w Knurowie

Facebook Twitter

Wczoraj (3.05.) wieczorem ponownie doszło do zamieszek po śmierci 27-letniego kibica. Przypomnijmy: tragiczny finał miało zajście po sobotnim (2.05.) meczu 4-ligowych drużyn: miejscowej Concordii Knurów i Ruchu Radzionków. To właśnie wtedy doszło do starć pseudokibiców, policja tłumiąc agresywne zachowania użyła broni gładkolufowej, ofiara zajścia dostała w szyję.

Pomimo apeli o zachowanie spokoju, wczoraj (3.05.) około 22-giej ponownie w kierunku policjantów ochraniających komisariat poleciały butelki i kamienie. Mundurowi użyli siły fizycznej, pałek służbowych i broni gładkolufowej, użyto też armatki wodnej. Są kolejne zatrzymania osób, które odpowiedzą za czynną napaść na funkcjonariuszy.

A dziś (4.05.) sekcja zwłok 27-letniego kibica.

– zapowiada Piotr Żak z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Po burdach w Knurowie prowadzone są dwa oddzielne śledztwa. Pierwsze w sprawie śmierci 27-latka, prowadzone jest pod kątem niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy oraz nieumyślnego spowodowania śmierci. Osobno będą badane okoliczności starć z policją.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022