Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To już rok! Edukatorium Juliusz świętowało pierwsze urodziny

Facebook Twitter

Gdy rok temu w Rybniku na terenie byłego szpitala powstawało Edukatorium Juliusz nikt nie przypuszczał, że odwiedzi go do dziś ponad 21 tysięcy osób. Nowoczesne multimedialne muzeum medycyny i farmacji odwiedzają wycieczki z całego kraju, od przedszkolaków po seniorów.

Edukatorium Juliusz świętowało pierwsze urodziny

Dziś (16.09.) podziękowała im za to załoga Edukatorium, organizując dla wszystkich roczek, czyli pierwsze urodziny. Był symboliczny bilet za złotówkę, tort, wata cukrowa, popcorn, Teatr Lalek Marka Żyły, fotobudka czy wystawa zabytkowych karetek pogotowia. Na miejscu był Arkadiusz Żabka, który rozmawiał z Justyną Czorny z Edukatorium Juliusz:

Radio 90: Na Śląsku obchodzenie roczku to jest rzecz obowiązkowa. Nie mogło być inaczej.

Justyna Czorny: I tak się też stało. Bardzo zdziwiła nas tak wysoka frekwencja już przed godziną 10:00. Była kolejka chętnych, którzy czekali na wszystkie atrakcje, które tutaj sobie zaplanowaliśmy. Liczymy na to, że zostanie dokończony remont kolejnej części, że będziemy mogli tam otworzyć również salę wystaw czasowych, która będzie nas na pewno bardzo, bardzo cieszyć, bo będziemy mogli ściągać do Rybnika różne fantastyczne, ciekawe rzeczy.

Póki co zwiedzający mają do dyspozycji cztery kondygnacje byłego szpitala. Warto tu przychodzić mówią urodzinowi goście pytani przez naszego reportera:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023