Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tragedia w kopalni Pniówek. Najnowsze informacje ze sztabu kryzysowego w JSW

Facebook Twitter

To już prawie 18 godzina akcji ratunkowej w kopalni Pniówek w Pawłowicach, na poziomie 1000 metrów trwają poszukiwania siedmiu pracowników. Jak informują służby prasowe JSW, ratownicy wrócili do penetrację chodnika, ale z powodu przekroczonych stężeń gazów, znów ich wycofano.

Ratownicy górniczy rozpoczęli penetrację chodnika podścianowego N-11. Z uwagi na trudne warunki, czyli przekroczenie dopuszczalnych stężeń gazów, kierownik akcji zdecydował o ich chwilowym wycofaniu. Ratownicy zostali wycofani do czasu wydłużenia linii chromatograficznej bliżej ściany N-6, która służy do ciągłych pomiarów stężeń gazów. Ratownicy prowadzą działania, które mają umożliwić dalszą bezpieczną penetrację wyrobiska przez zastępy i dotarcie do poszkodowanych.

– czytamy w komunikacie jSW.

Do wypadku doszło w środę (20.04.) po północy w ścianie N-6 na poziomie 1000 metrów pod ziemią. W kopalni doszło do dwóch zapłonów, jeden został stwierdzony w czasie prowadzonej akcji ratowniczej i on był najbardziej niebezpieczny. W zagrożonym rejonie przebywało łącznie 42 pracowników. 25 poszkodowanych przebywa w szpitalach, nie żyje pięciu pracowników.

Rodziny ofiar zostały objęte opieką psychologiczną.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj