Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo w tym sezonie! MTS Żory pokonuje kolejnego rywala

Piłkarki ręczne pierwszoligowego MTS-u Żory pokonały kolejnego rywala. Tym razem we własnej hali wygrały wysoko z ChKS-em Łódź 40:18. Mecz od początku do końca toczył się pod ich dyktando.

Już po pierwszej połowie prowadziły różnicą 11 bramek, później z minuty na minutę powiększały przewagę. Najskuteczniejszą zawodniczką MTS-u Żory była zdobywczyni 10 goli, skrzydłowa Patrycja Wiśniewska, która została także wybrana najlepszą zawodniczką spotkania. Po meczu cieszyła się z kolejnego zwycięstwa swojego zespołu:

Patrycja Wiśniewska: Taki był plan, więc został spełniony, takie spotkania są właśnie najtrudniejsze, bo rywal jest „egzotyczny” i my też musimy się dostosować do jego sposobu gry. Nadal się docieramy, jesteśmy nowym zespołem. (…) Wygrywamy wysoko, więc pozytywnie.

Patrycja Wiśniewska

Przeciwnik nie zawiesił nam dzisiaj wysoko poprzeczki

– dodaje obrotowa MTS-u:

Karolina Kanicka: Myślę, że było łatwo. Obrona była kluczem do zwycięstwa, kontrowałyśmy i zdobywałyśmy łatwe bramki. Podchodzimy do każdego przeciwnika z respektem, zawsze dajejmy z siebie 100%, to mówi tablica wyników. (…) Wymarzony początek sezonu, mamy nadzieję, że będzie koniec sezonu też z kompletem punktów.

Karolina Kanicka

Z dobrego początku sezonu cieszył się trener MTS-u:

Bartłomiej Duda: Trzy mecze, trzy zwycięstwa, oby tak dalej! Wszystkim dziewczynom dałem pograć. Przeciwnik niezbyt wymagający, dlatego taki wynik. (…) Zbliża się mecz z Ruchem, to będzie taki decydujący mecz o to, kto będzie liderem.

Bartłomiej Duda

Zanim żorzanki zagrają 7 listopada z Ruchem Chorzów, w najbliższą sobotę (23.10.) zamierzą się na wyjeździe z zespołem z Wrocławia, a w przyszłą środę (27.10.) zagrają we własnej hali mecz Pucharu Polski przeciwko drużynie SPR Sośnica Gliwice. Po sobotnim (16.10.) zwycięstwie MTS zajmuje z kompletem 9 punktów drugiej miejsce w tabeli grupy B I ligi. Prowadzi wspomniany Ruch, który rozegrał jedno spotkanie więcej.