Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trzy zarzuty dla zabójcy policjanta z Raciborza. Wniosek o tymczasowy areszt

Facebook Twitter

"Morderca policjanta z Raciborza usłyszy trzy zarzuty" - poinformowała dziś (5.05.) rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, Joanna Smorczewska. Lekarze wydali już zgodę na jego przesłuchanie. To ma się odbyć jeszcze dzisiaj.

fot.raciborz.policja.gov.pl

Mężczyzna, który zastrzelił 43- letniego policjanta, będzie odpowiadał po pierwsze za zabójstwo, strzelił w klatkę piersiową funkcjonariusza, który zginął. Po drugie, za usiłowanie zabójstwa, strzelał także kilka razy do drugiego funkcjonariusza. Trzeci zarzut będzie dotyczył nielegalnego posiadania znacznej ilości broni i amunicji, które odnaleziono w jego mieszkaniu.

Zabójca mógł być pod wpływem alkoholu, to ma potwierdzić badanie toksykologiczne, które da także odpowiedź na pytanie czy 40- latek mógł być pod również wpływem narkotyków. Uciekający mężczyzna został postrzelony przez drugiego z policjantów w nogę. Przebywa w rybnickim szpitalu. Lekarze już wydali zgodę na jego przesłuchanie. To ma się odbyć jeszcze dzisiaj. Jeszcze dziś (05.05.) także zostanie skierowany wniosek o tymczasowy areszt dla 40-latka. Poinformowała o tym Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska: Pierwszy zarzut dotyczy zabójstwa zmarłego policjanta, drugi dotyczy usiłowania zabójstwa, a trzeci posiadania broni i amunicji. Ponieważ tym samym czynem, czyli oddając strzały w kierunku funkcjonariuszy, mężczyzna ten dokonał zabójstwa jednego z pokrzywdzonych, natomiast strzelał także do drugiego, stąd zarzut usiłowania zabójstwa drugiego z policjantów.

Sekcja zwłok policjanta zaplanowana jest na czwartek (6.05.) niezbędne będzie także badanie psychiatryczne zabójcy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że był on pod wpływem alkoholu:

Joanna Smorczewska: Ze wstępnych ustaleń wynika, że zatrzymany mężczyzna, sprawca zabójstwa mógł być pod wpływem alkoholu, natomiast szczegółowa opinia toksykologiczna będzie wskazywała na to w jakim stężeniu był to alkohol, czy ewentualnie był  również pod wpływem innych środków i jakich. W kwestii ilości strzałów, jakie zostały oddane  zarówno przez funkcjonariusza policji, jak i sprawcę zabójstwa, na to pytanie odpowie szczegółowa opinia balistyczna.

Prokuratura z uwagi na dobro śledztwa nie udziela informacji na temat przeszłości sprawcy oraz broni i amunicji jaką znaleziono w jego mieszkaniu. Postępowanie prowadzi obecnie Prokuratura Rejonowa w Raciborzu, po wykonaniu pierwszych czynności sprawę ma przejąć Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. Decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu podejmie Sąd Rejonowy w Raciborzu. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

40-latek, znany jest miejscowej policji i wcześniej notowany był w sprawie przestępstw narkotykowych. Zabójcy policjanta grozi kara dożywocia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj