TS ROW mistrzem jesieni, SWD też wygrywa [FOTO]

Piłkarki nożne TS ROW-u Rybnik mistrzem jesieni w pierwszej lidze. W minioną sobotę zespół rozegrał ostatni mecz w tym roku w roli gospodarza.

Na stadionie przy ulicy Gliwickiej rybniczanki 1:0 pokonały Sokół Kolbuszowa Dolna. W pierwszej połowie zespół trenera Wojtali dominował na boisku, w drugiej gra się wyrównała. Zwycięską bramkę zdobyła w 18. minucie meczu Patrycja Matla.

Zeszłam do środka i zdobyłam bramkę, myślę, że jest to mój dopracowany element. Nad tym pracuję szczególnie, żeby schodzić do środka i zdobywać bramki. A że zapewniło to 3 punkty, to jestem bardzo z tego. Udało się w tej rudzie kończyć sezon na pierwszym miejscu w tabeli, jeszcze to oczywiście nie koniec, bo czeka nas bardzo trudny mecz w Tarnowie. Ale mamy teraz troszkę przerwy, żeby dopracować pewne elementy i myślę, że jak na lidera przystało, tam również przywieziemy trzy punkty, z trudnego terenu.

Z wygranej, choć nie do końca ze stylu, był zadowolony trener TS ROW-u, Łukasz Wojtala.

1:0 to jest klucz w tym spotkaniu dzisiejszym. Cieszą 3 punkty, bo cel został zrealizowany, aczkolwiek było to minimum dnia dzisiejszego. Nie ukrywam, że pierwsza połowa była bardzo fajna i piłkarsko, i pod każdym aspektem wyglądała dobrze, natomiast druga połowa lepiej jak najszybciej o niej zapomnieć. Ten sezon już zbliża się ku końcowi, widać zmęczenie u dziewczyn i psychiczne. Jesteśmy pod presją lidera, to przenosi się na aspekty piłkarskie na boisko.

Do zakończenia rundy jesiennej została do rozegrania jeszcze jedna kolejka spotkań, ale już można pokusić się o podsumowanie pierwszej części sezonu.

Myślę, że tutaj najlepszym podsumowaniem jest wynik. Taką ciężką pracę przygotowaliśmy w tym okresie przygotowawczym, na razie nam tego paliwa starcza, co pokazują spotkania. Ten teren w Rybniku jest jeszcze nie zdobyty, nie ma żadnej straty punktu, powinienem być z tego zadowolony. Myślę, że przerwa zimowa dobrze zrobi dla całego zespołu. Będzie dłuższy okres przygotowawczy. Duże zmiany personalne był latem i trzeba konsekwentnie poukładać to, co mamy i iść ku końcowi.

Rybniczanki mają na koncie 28 punktów i choć mają do rozegrania jeszcze jeden mecz, już zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli na koniec rundy jesiennej. W połowie listopada (16.11.) rozegrają jeszcze wyjazdowy mecz z Tarnovią Tarnów. Dodajmy, że w miniony weekend swój mecz wygrały także występujące w grupie południowej I ligi piłkarki SWD Wodzisław, które na własnym stadionie pokonały Respekt Myślenice 2:0.

TS ROW Rybnik – Sokół Kolbuszowa Dolna 1:0 (1:0)
Bramka: Matla (18.)

SWD Wodzisław Śląski – Respekt Myślenice 2:0 (1:0)
Bramki: Gałuszka-Bielica 12., Jaskółka 75.