Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Twórcza „Biblioteka bez barier” w Raciborzu. Uczestnicy stworzyli niepowtarzalne dzieła

Facebook Twitter

Biblioteka to nie tylko książki, czytanie czy stereotypowa cisza. Biblioteka to również miejsce, w którym można rozwijać albo odkrywać swoje pasje. Potwierdzić mogą to m.in. uczestnicy warsztatów integracyjnych zorganizowanych w ramach projektu "Biblioteka bez barier", którzy poznawali metodę decoupage, dzięki której można przywrócić do życia stary mebel lub np. ozdobić niepotrzebną szkatułkę.

www.biblrac.pl
Uczestnicy projektu we wrześniu poznali metodę decoupage i wykonali niepowtarzalne chusteczniki, przyjrzeli się też z bliska technice tworzenia przestrzennych kartek okolicznościowych. W październiku zapoznali się również z techniką tworzenia przestrzennej kartki okolicznościowej. Exploding box, czyli wybuchowe pudełko to personalizowane pudełeczko, które może skrywać w środku nie tylko życzenia, ale również łakocie, biżuterię, zdjęcia czy inne drobiazgi. Uczestnicy warsztatów, dbając o każdy detal, stworzyli własne pudełka, które z pewnością staną się wspaniałą pamiątką dla ich bliskich.

Projekt „Biblioteka bez barier” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2021.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj