Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uczniowie z Czerwionki-Leszczyn nie potrafią dotrzeć do szkoły na poranne zajęcia

Facebook Twitter

Nowy rok szkolny i nowy rozkład jazdy. Niestety nie wszyscy potrafią zdążyć na lekcje, szczególnie jeżeli rozpoczynają się one o godzinie 7.10, a dojechać chcemy autobusem. Tak jest między innymi w Czerwionce-Leszczynach, gdzie rozkład jazdy Międzygminnego Związku Komunikacyjnego wprawił w osłupienie część pasażerów.

mat.prasowe MZK

Zmiana rozkładu jazdy autobusów jest konieczna – przekonuje Aleksandra Chudzik pełnomocnik burmistrza Czerwionki Leszczyn do spraw społecznych:

Aleksandra Chudzik: Potrzeba byłoby dokonać zmiany. Nasza młodzież, która dojeżdża do różnych miejscowości na godzinę 07.10, bo też wiele młodzieży rozpoczyna tak dzisiaj naukę, czyli wiadomo, że autobus będzie wcześniej, żeby młodzież zdążyła do szkoły dojść. Pamiętajmy też, że mamy podwójny rocznik w szkołach ponadpodstawowych, więc tej młodzieży też dojeżdża więcej, ale też mamy takie sygnały od mieszkańców, że nasza młodzież do jednej z linii się nie zmieściła.

Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju do 15 września czeka na opinie pasażerów, do tego czasu potrwają konsultacje. Spodziewaliśmy się reakcji ze strony pasażerów – nie ukrywa Rafał Jabłoński rzecznik MZK:

Rafał Jabłoński: Tego się spodziewaliśmy, że największe interwencje mieszkańców będą po wprowadzeniu rozkładu jazdy, ponieważ teraz dopiero te wnioski wpływają wcześniej. Pasażerowie się nie interesowali rozkładem jazdy, bo na ogół ich to nie dotyczyło bezpośrednio, bo nie jeździli zgodnie z tym rozkładem jazdy, a teraz w pierwszych dniach już wpłynęło 70 wniosków. W przypadku Czerwionki-Leszczyn nowy rozkład jazdy był opublikowany już w lipcu i można było się z nim zapoznać. Teraz spodziewaliśmy się takiej interwencji mieszkańców, kontrowersji, pewnych uwag i to jest w naszym rozumieniu pozytywne w tym sensie, że wspólnie możemy, konstruktywnie coś dobrego i tę komunikację polepszyć.

Rafał Jabłoński, rzecznik Międzygminnego Związku Komunikacyjnego

MZK zapowiada wprowadzenie korekt rozkładu jazdy w Czerwionce-Leszczynach:

Rafał Jabłoński: Jeśli pasażerowie będą chcieli i konkretne uwagi skierują do MZK. Przez ostatnie miesiące, tygodnie, kilka lat, jeśli sprawa dotyczyła dojazdu do szkół, zakładów pracy, były to ważne ciągi komunikacyjne, wszystkie uwagi uwzględnialiśmy. Nie uwzględnialiśmy uwag, które dotyczą naprawdę pojedynczych osób, bo są różne uwagi.

Aleksandra Chudzik pełnomocnik burmistrza Czerwionki-Leszczyn do spraw społecznych, zdradza że już w przyszłym tygodniu może dojść do korekty rozkładu jazdy:

Aleksandra Chudzik: Jesteśmy po rozmowie w większym gronie z MZK. Już ustalamy, myślimy, że od przyszłego tygodnia. Nie chcę obiecać, że będzie to już od poniedziałku, ale od przyszłego tygodnia.

Przypomnijmy do 15 września trwają konsultacje w MZK, dzięki nim jest szansa na modyfikację niektórych kursów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023