Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uczniowie z rybnickich Zebrzydowic pytają: Co kochacie w naszym mieście, co byście zmienili?

Facebook Twitter

Uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego numer 12 w Rybniku realizują już trzeci etap projektu "Być jak Ignacy". Tym razem zajmują się tematyką Smart City oraz transportem przyszłości.

Dwie uczestniczki projektu nagrały wywiad z miastem Rybnik. Zobaczcie:

Ogólnopolski projekt „Być jak Ignacy”, ma na celu uświadomienie młodszym i starszym, jak ważne są działania lokalne w zakresie ekologii, aby rozwiązać globalne problemy. Tym razem uczniowie zajmują się transportem przyszłości, poznając przy tym również pojęcie Smart City, czyli Inteligentnych Miast. Takie miasta mają służyć ludziom i naturze, łączą wydajność, wygodę, ekologiczne rozwiązania. Przykładem takiego miasta jest np.: Kopenhaga – stolica Danii, gdzie jest gęsta sieć ścieżek rowerowych, a mieszkańcy chętnie korzystają z nich na co dzień.

Agata i Emilia – uczennice klasy szóstej postanowiły przyjrzeć się miastu Rybnik w nietypowy sposób. Zadały najpierw sobie pytanie: co lubią w naszym mieście, a co chciałyby zmienić. Zaczęło się od rozważań, a w efekcie powstał wywiad, do obejrzenia którego serdecznie zapraszamy.

– pisze do Radia 9o nauczycielka Aleksandra Siwy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021