Udany sprawdzian GKS-u Jastrzębie. Unia Racibórz pokonana 12:0

Ostre strzelanie urządzili sobie wczoraj (26.01.) piłkarze GKS-u Jastrzębie. Przygotowujący się do rundy wiosennej rozgrywek pierwszej ligi jastrzębianie, zmierzyli się podczas obozu w Rybniku-Kamieniu z zespołem ligi okręgowej, Unią Racibórz. Mecz wygrali wysoko, aż 12:0.

Festiwal strzelecki zaczął w 23. minucie nowy napastnik GKS-u, Słowak Marek Fabry, później trafiali jego koledzy. Najskuteczniejszy w meczu był Daniel Stanclik, który strzelił 3 gole. Kolejny sparing GKS rozegra w sobotę (29.01.), także na boisku w Kamieniu zmierzy się z Pniówkiem Pawłowice (o godz. 11:00).

Zespół stracił doświadczonego obrońcę

Podczas wtorkowego treningu groźnej kontuzji kolana doznał Dawid Witkowski. Zawodnika czeka operacja i kilkumiesięczna przerwa. Oznacza to, że w tym sezonie popularny „Wito” nie pojawi się już na pierwszoligowych boiskach.

GKS Jastrzębie – Unia Racibórz 12:0 (4:0)

8:0 – Daniel Stanclik 68’
9:0 – Grzegorz Gulczyński 73’ (rzut karny)
10:0 – Daniel Stanclik 75’
11:0 – Konrad Handzlik 81’
12:0 – Konrad Handzlik 87’

GKS Jastrzębie (I połowa): Mikołaj Reclaf – Remigiusz Borkała, Oliver Podhorin, Mateusz Bondarenko, Łukasz Zejdler, Dariusz Kamiński, Vladyslav Okhronchuk, Michał Kuczałek, Kamil Jadach, Wojciech Łaski, Marek Fabry.

GKS Jastrzębie (II połowa): Zawodnik testowany – Szymon Zalewski, Mateusz Słodowy, Michał Rutkowski, Jakub Kasperowicz, Filip Łukasik, Grzegorz Gulczyński, Nataniel Wybraniec, Konrad Handzlik, Łukasz Gajda, Daniel Stanclik.