Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Urząd Wojewódzki przemówił w sprawie wodzisławskiego sanepidu

Facebook Twitter

Po naszych informacjach, że Urząd Wojewódzki w Katowicach milczy w sprawie dramatycznej sytuacji wodzisławskiego sanepidu, służby wojewody przemówiły.

fot. wodzislaw-slaski.pl

Przypomnijmy, pracownicy stacji w Wodzisławiu Śląskim napisały w liście do wojewody Jarosława Wieczorka, że są na skraju wytrzymałości fizycznej i psychicznej i proszą o wsparcie.

Wojewoda Jarosław Wieczorek zapoznał się z apelem i przekazał go do Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego

– mówi Radio 90 Alina Kucharzewska rzeczniczka wojewody:

Przede wszystkim odpowiadamy na ten apel, bo traktujemy to jako apel. Za sanepid odpowiada Główny Inspektor Sanitarny, wojewoda nie odpowiada na zatrudnianie pracowników do powiatowych stacji. List oczywiście został przekazany wojewódzkiemu inspektorowi sanitarnemu, który zarządza powiatowymi stacjami. Tak naprawdę żaden system nie był przygotowany na zderzenie z pandemią. Problemy z funkcjonowaniem i działalnością miały wszystkie instytucje.

Osiem dodatkowych pracowników z wojewódzkiej stacji sanitarno- epidemiologicznej trafiło już do wodzisławskiej stacji:

Jest ośmioosobowa grupa wsparcia złożona z pracowników wojewódzkiej stacji. Mam nadzieję, że ta pomoc, bo chyba o tej pomocy szczególnie mówili pracownicy wodzisławskiej stacji, na tej pomocy najbardziej im zależało, że ta pomoc jest odczuwalna i wspólnie, dzięki temu można prowadzić zadania stacji, a przede wszystkim docieranie do kolejnych osób w kwarantannie.

Uruchomiono także e-mail interwencyjny w celu odciążenia wodzisławskiej stacji sanitarno- epidemiologicznej. Można pisać na adres: interwencje@wsse.katowice.pl.

Zobacz nasze materiały: Uwięzieni na kwarantannie

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj