Volley Rybnik – Karpaty Krosno 3:2

Ważne zwycięstwo odnieśli siatkarze drugoligowego Volleya Rybnik. W minioną sobotę (25.02.) rybniczanie pokonali we własnej hali wyżej notowany zespół Karpatów Krosno 3:2.

Volley Rybnik

Dwa pierwsze sety należały do gospodarzy wygrali je dwukrotnie do 21, w dwóch kolejnych zwyciężali goście (25-23 i 25-19), ale w tie-breaku po zaciętej walce znów byli lepsi rybniczanie. Wynik 15:13 dał im cenne zwycięstwo i dopisali do swojego konta dwa punkty.

To dla nas cenna zdobycz

– mówili po spotkaniu kapitan Volleya Mariusz Jajus i przyjmujący Adrian Gardyan.

Mariusz Jajus: Cieszymy się bardzo. Dwa punkty z takim przeciwnikiem to jest i tak super wynik, choć oczywiście mogliśmy wygrać 3:0 nawet. Szkoda tego trzeciego seta, bo doszliśmy w końcówce przeciwnika. Ja osobiście bardzo się cieszę, ponieważ jeszcze przed meczem do godziny 15 nie umiałem podnieść ręki. Pani fizjoterapeutka pomogła i mogłem zagrać w tym meczu. Tym bardziej wygrana z przeciwnikiem, który jest w pierwszej czwórce i zdobycie dwóch punktów, tak że bardzo się cieszymy.

Adrian Gardyan: Na pewno był to ciężki mecz. Pierwsze dwa sety dosyć dobrze zagraliśmy, później rozluźnienie nastąpiło w kolejnych dwóch, ale na szczęście w tie-breaku udało nam się przechylić szalę na naszą korzyść. Odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo za dwa punkty. Graliśmy z zespołem wyżej notowanym, także punkty na własnym terenie bardzo cieszą.

Z wygranej i dwóch punktów cieszył się także trener Volleya, Wojciech Kasperski:

Wojciech Kasperski: Każde zwycięstwo nas bardzo cieszy. Nie ukrywam, że trochę niespodziewanie to 2:0 wygrywaliśmy, bo rzeczywiście nasza gra  w tych dwóch pierwszych setach była bardzo skuteczna i to mnie bardzo cieszyło, bo w każdym elemencie graliśmy naprawdę bardzo konsekwentnie i ta konsekwencja się trochę skończyła w trzecim secie. Szkoda na pewno. Być może było na 3:0. Nie wygraliśmy 3:0. Te dwa sety nam trochę uciekły. Natomiast bardzo mnie cieszy postawa zespołu, że po dwóch przegranych setach wychodzą i walczą o zwycięstwo, te dwa punkty, które dla nas są bardzo bezcenne. Duże brawa dla zespołu, bo pokazali kawał charakteru.

Dzięki sobotniej wygranej Volley awansował na 9. miejsce w tabeli grupy czwartej drugiej ligi. Na przedostatnim są siatkarze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy wygrali u siebie z Błękitnymi Ropczyce 3:0. Dodajmy, że swój meczy wygrały także siatkarki drugoligowego Sari Żory, które pokonały na wyjeździe AZS AWF Sokół 43 Katowice 3:2.