TS Volley wygrał za 2 punkty

Siatkarze Volleya Rybnik z kolejnym zwycięstwem na koncie. W ostatniej kolejce spotkań rybniczanie pokonali we własnej hali wyżej notowany zespół Kęczanina Kęty 3:2.

ts volley rybnik

Siatkarze Volleya Rybnik z kolejnym zwycięstwem na koncie. W ostatniej kolejce spotkań rybniczanie pokonali we własnej hali wyżej notowany zespół Kęczanina Kęty 3:2. Mecz był zacięty, a zespoły na przemian wygrywały kolejne sety. W ostatnim górą byli już gospodarze, którzy zaczęli tę partię od prowadzenia 8:0 i nie oddali go do końca, zwyciężając ostatecznie 15:7.

Z wygranej i postawy swoich zawodników cieszył się trener rybnickiej drużyny, Wojciech Kasperski.

Wojciech Kasperski: Odzyskaliśmy w 4. secie rytm i utrzymaliśmy go do Tie-break. Zaczęliśmy, uważam, fenomenalnie, bo od 8:0 to bardzo rzadko się zdarza, żeby aż taką przewagę sobie uzyskać w tym krótkim secie, ale rzeczywiście zagrało już wszystko. Mieliśmy dobre przyjęcie, dobry atak, bardzo skuteczny. Przeciwnik już nie był w stanie nas zniwelować, tak jak w przegranych setach i przede wszystkim zagrywkach. Mariusz Jajus kapitan wyszedł na zagrywkę, pewnie wykonał tyle tych zagrywek tyle, na ile mógł, nie psując żadnej i to nam dało taki wynik później.

Wygrana przybliża zespół z Rybnika do utrzymania w gronie drugoligowców. Dzięki zwycięstwu rybniczanie awansowali na 9. miejsce w tabeli grupy 4. II ligi. Drugi nasz zespół Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla przegrał 1:3 z Extrans Sędziszów, jastrzębianie są na 11. przedostatnim miejscu w tabeli.