Volley Rybnik wreszcie zwycięski. Siatkarze pokonali zespół z Krosna

Volley Rybnik pokonał 3:1 zespół z Krosna i wywalczył tym samym pierwszy w tym sezonie komplet punktów.

Volley Rybnik

Wreszcie pełna pulę zgarnęli siatkarze drugoligowego Volley Rybnik. W ostatniej kolejce spotkań rybniczanie pokonali we własnej hali Karpaty Krosno 3:1. Po pierwszym słabym w ich wykonaniu secie, w kolejnych zaczęli grać lepiej i ostatecznie zwyciężyli zdobywając pierwszy raz w tym sezonie komplet trzech punktów. Zadowoleni po meczy byli libero Volleya Damian Stępien i przyjmujący Adrian Gardyan.

W pierwszym secie zabrakło nam chłodnej głowy, bo rzeczywiście sporo błędów z naszej strony (…)

Z wygranej i dopingu kibiców w hali cieszył się trener Volleya, Wojciech Kasperski:

Wojciech Kasperski: Przede wszystkim grat5ulacje dla całego zespołu, bo rzeczywiście zespołowo tutaj zagraliśmy. Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy. Początek, ten pierwszy set rzeczywiście fatalny w naszym wykonaniu, drugi set był kluczowy. Najważniejsze są trzy punkty i z tego się najbardziej cieszę. Coraz więcej kibiców przychodzi, gorąco zapraszam na te mecze, atmosfera jest bardzo fajna. Liczę na to, że ta hala będzie jeszcze bardziej pełna. Często ten siódmy zawodnik – kibice – wspomogą, gdzieś tam krzykną, mamy też grupę bębniarzy i widać, że to wsparcie jest potrzebne.

Dodajmy, że nadal bez zwycięstwa są siatkarze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy przegrali na wyjeździe z Hutnikiem Kraków 2:3. Wreszcie wygrały natomiast siatkarki drugoligowego Sari Żory, które na wyjeździe pokonały drugi zespół Volleya Wrocław 3:1.