Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W rybnickich „Powstańcach” rozpoczęła się długo oczekiwana budowa sali gimnastycznej

Facebook Twitter

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku, będzie miało nową salę gimnastyczną. Jej budowa już trwa i ma zakończyć się w maju przyszłego roku. W tym roku szkoła świętuje jubileusz 100-lecia.

To rewolucyjna zmiana, bo do tej pory zajęcia wychowania fizycznego odbywały się w niewielkiej sali. Posłuchaj co mówią naszemu reporterowi licealiści:

Budynek I Liceum Ogólnokształcącego imienia Powstańców Śląskich w Rybniku

Radości z rozpoczęcia budowy sali nie kryje też dyrektor I LO w Rybniku Tadeusz Chrószcz, który wspomina, że plany jej budowy sięgają lat 80. ubiegłego wieku.

Tadeusz Chrószcz: Ja osobiście, patrząc na moje lata pracy w tej szkole, pamiętam, że 33 lata temu był już tu przygotowany materiał budowlany, żeby budować salę. Wtedy to się nie udało, nie powiodło. Potem były próby znalezienia środków i skutecznego przeprowadzenia tej inwestycji. Nareszcie! Oczywiście nic odkrywczego nie powiem, ale cieszymy się bardzo, chociaż ta sytuacja wiąże się z pewnymi trudnościami dotyczącymi bezpieczeństwa, warunków przemieszczania się, poruszania po terenie szkoły. Jestem przekonany, że temat mamy tak opracowany, że nikomu tutaj nic złego się nie powinno stać. Najważniejsze, żeby te pracy trwały terminowo.

Budowa nowej sali gimnastycznej ma zakończyć się w maju przyszłego roku. Powstaje ona obok starej, w miejscu byłego parkingu.

Będzie to pełnowymiarowa sala gimnastyczna

– mówi Jacek Hawel dyrektor Centrum Inwestycji w Urzędzie Miasta Rybnika.

Jacek Hawel: Boiska i do siatkówki, i do koszykówki. Sala jest połączona częścią techniczną z istniejącym układem komunikacyjnym. Stary obiekt sali gimnastycznej pozostaje, ta sala pojawi się obok i za tą salą gimnastyczną, patrząc od ulicy Chrobrego od tyłu, pojawi się w dwóch częściach. W jednej części sala gimnastyczna, potem łącznik, pod którym będzie można przejechać i obsługiwać cześć dziedzińca dzisiejszej szkoły.

Nowa sala gimnastyczna w I LO w Rybniku ma kosztować ponad 8 mln złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024