Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W wodzisławskim starostwie czekają na wnioski o stypendium dla pielęgniarek. Na razie wpłynęły dwa

Facebook Twitter

Trwa protest medyków w Warszawie. Niedaleko kancelarii premiera powstało "białe miasteczko". Pracownicy służby zdrowia domagają się m.in. wyższych zarobków, liczą na negocjacje z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia.

Jednym z haseł, jakie widnieje na transparentach protestujących jest:

Pandemia braku pielęgniarek i położnych trwa od lat

Zainteresowanie tej grupy zawodowej stypendiami, które oferuje wodzisławskiego starostwo jest niewielkie, ale z drugiej strony lepsze to niż nic. Póki co do Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu wpłynęły dwa wnioski. Kilka osób dzwoniło i pytało o program stypendiów dla studentów ostatniego roku pielęgniarstwa, którzy są w stanie zadeklarować chęć pracy w Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim. Jest więc prawdopodobne, że jeszcze kilka wniosków może wpłynąć, bo czas jest do przyszłego poniedziałku (20.09.).

Osoby ubiegające się o stypendium muszą zobowiązać się, że po zakończeniu studiów przez co najmniej trzy lata będą pracować w tamtejszym szpitalu. To warunek, by otrzymać wsparcie w wysokości tysiąca złotych miesięcznie. Wodzisławskie starostwo po raz drugi złożyło taką propozycję, by zachęcić pielęgniarki i położne do pracy w szpitalu, w pierwszej edycji ze stypendium skorzystały dwie osoby.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj