Ważne zwycięstwo jastrzębskich hokeistów

We wtorek (29.01.) JKH GKS Jastrzębie pokonał na własnym lodzie mistrza Polski, Ciarko Sanok 4:1. Dzięki temu zespół trenera Reznara zachował realną szansę na zajęcie drugiego miejsca w tabeli przed zbliżającymi się play-offami.

Wynik  meczu otworzył w 9. minucie Richard Kral. Później zespoły toczyły wyrównany bój, a goście doprowadzili do remisu dopiero pod koniec drugiej tercji, wykorzystując rzut karny. GKS odpowiedział chwilę później trafieniem Miroslava Zatko. W trzeciej odsłonie meczu kolejną bramkę dla jastrzębian strzelił Richard Bordowski, a gdy w końcówce spotkania zespół z Sanoka wycofał bramkarza wynik meczu ustalił Richard Kral. Dzięki punktom zdobytym we wtorkowym meczu, JKH GKS zachował szansę na zajęcie po rundzie zasadniczej drugiej lokaty. Ma ich 68 i tylko jeden traci do GKS-u Tychy. W najbliższy piątek (01.02.) jastrzębianie zagrają na wyjeździe z Cracovią. Do końca rundy zasadniczej zostały jeszcze 3 mecze.