Ważne zwycięstwo piłkarzy GKS-u Jastrzębie. Pokonali Stomil Olsztyn 2:0

W minioną sobotę (15.05.) jastrzębianie pokonali na własnym stadionie Stomil Olsztyn 2:0. Co warte podkreślenia, po długiej przerwie na trybunach stadionu przy Harcerskiej zasiadło dozwolonych 25% kibiców.

Pierwsza połowa spotkania nie stała na najwyższym poziomie, w drugiej dominowali już gospodarze, którzy potwierdzili swoją dobrą grę zdobyciem dwóch goli. Najpierw bramkarza Stomilu pokonał Daniel Rumin, a później trafił jeszcze Mateusz Bondarenko. Swój zespół chwalił na pomeczowej konferencji trener jastrzębian (źródło www.gksjastrzebie.com):

Łukasz Włodarek: To był na pewno fajny moment dla mnie, bo wczoraj mi Facebook przypomniał, że właśnie minęły dwa lata mojej pracy w GKS’ie Jastrzębie i można powiedzieć ukoronowanie tej pracy dzisiaj, zawodnicy zrobili fajny prezent. Natomiast do meczu merytorycznie, no to nie był to łatwy mecz, bo pierwsza połowa nie była dla nas łatwa, natomiast nasza dyscyplina i organizacja gry była na wysokim poziomie. Dzisiaj było widać zespół, no i gra przy kibicach to jest inna gra. Więc szacunek za ten doping dla kibiców cały mecz. Na pewno to dodało nam skrzydeł. Kilka sytuacji wypracowaliśmy i zdobyliśmy bramki. Gratulacje dla zespołu, bo zespół był dzisiaj pod kątem tych zasad i organizacji gry w mojej ocenie fantastyczny, także gratuluję zawodnikom.

Dzięki wygranej GKS przesunął się na 15. miejsce w tabeli pierwszej ligi. W najbliższą sobotę (22.05.) jastrzębianie zagrają na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.

GKS Jastrzębie – Stomil Olsztyn 2:0 (0:0)

1:0 – Daniel Rumin 51’
2:0 – Mateusz Bondarenko 72’

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Mateusz Bondarenko, Mateusz Słodowy, Lukas Bielak, Kamil Jadach (66. Farid Ali), Kryspin Szcześniak, Dominik Kulawiak, Dawid Witkowski, Marek Mróz, Łukasz Zejdler (82. Daniel Feruga), Daniel Rumin (75. Daniel Szczepan).

Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński – Rafał Remisz, Maciej Spychała (65. Adrian Szczutowski), Wojciech Łuczak (75. Hubert Szramka), Koki Hinokio, Janusz Bucholc, Jurich Carolina (75. Jakub Mosakowski), Damian Byrtek, Damian Sierant, Krystian Ogrodowski (65. Mateusz Skrzypczak), Jakub Mysiorski.

Żółte kartki: Zejdler, Rumin (GKS) oraz Byrtek, Carolina, Remisz (Stomil).