Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław: Areszt za kradzież samochodu i nie tylko

Facebook Twitter

Ma na koncie nie tylko kradzież samochodu, za którą został zatrzymany ale także inne przestępstwa. 23-latek z Wodzisławia Śląskiego na wyrok sądu poczeka w areszcie.

W Radlinie 13 grudnia 2021 roku na terenie zakładu usługowego mieszczącego się przy ulicy Rymera, doszło do kradzieży pojazdu marki Fiat Strada. Wezwano policję. Złodzieju uciekając zahaczył o zaparkowany pojazd, uszkadzając go, a następnie kilkaset metrów dalej zakończył swoją podróż w płocie przy ulicy Głogowej. Pojazd zostawił i uciekł. Policjanci szybko wytypowali sprawcę i zatrzymali go przy jednym ze sklepów przy ulicy Rymera w Radlinie. 234-latek miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Dodatkowo okazało się, że 23-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego ma na swoim koncie inne przestępstwa, w październiku 2021 roku włamał się do sklepu przy ulicy Targowej w Wodzisławiu Śląskim i ukradł biżuterię, ponadto w grudniu 2021 roku włamał się do garażu przy ul. Działkowców w Wodzisławiu Śląskim, z zamiarem okradzenia samochodu. Zaatakował także właściciela, gdy ten usiłował przepłoszyć intruza.

23-latek usłyszał łącznie 6 zarzutów. Na wniosek wodzisławskich śledczych prokurator zastosował wobec 23-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Na wyrok poczeka za kratkami, grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2022