Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław: PKP wybuduje nowy przystanek kolejowy. Bliżej centrum miasta

Facebook Twitter

Postępowanie trwa, efektem będzie wyłonienie firmy realizującej ważną dla mieszkańców Wodzisławia Śląskiego inwestycję. Chodzi o lepszy dostęp do pociągów z nowego przystanku. W Wodzisławiu pasażerowie korzystający z kolei zyskają nowe miejsce do wsiadania i wysiadania. To przystanek Wodzisław Śląski Centrum.

Dworzec w Wodzisławiu Śląskim

Nowy przystanek „Centrum” z pewnością będzie dużym ułatwieniem w komunikacji dla mieszkańców miasta.

Z możliwości podróży pociągiem skorzystają pasażerowie, także z ograniczoną możliwością poruszania się

– zapowiada Katarzyna Głowacka z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Inwestycja to fragment dużego programu budowy przystanków. Skorzystają z niego także okoliczne miejscowości.

Katarzyna Głowacka: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzą postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy budowy nowego przystanku Wodzisław Śląski Centrum. Prace budowlane są przewidziane w latach 2023 – 2024. Zadanie jest realizowane w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025”.  W programie uwzględniono 314 lokalizacji w całej Polsce. Na liście podstawowej jest 185 lokalizacji, a na liście rezerwowej 129. W woj. śląskim program przystankowy obejmuje na liście podstawowej 13 lokalizacji. To m.in. Rybnik Paruszowiec, Rybnik Niewiadom, Rybnik Niedobczyce, Warszowice, Pawłowice Studzionka i Wodzisław Śląski Centrum.

Przystanek Wodzisław Śląski Centrum planowany jest wzdłuż ulicy Krętej naprzeciwko Galerii Karuzela, jak słyszeliśmy ma powstać do 2024 roku. Tymczasem przystanek Pawłowice Studzionka powstanie na linii Żory – Chybie do końca 2023 r.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj