Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław: Samorządowcy są podzieleni w sprawie finansowania wymazobusów

Facebook Twitter

Samorządowcy z powiatu wodzisławskiego są podzieleni w sprawie finansowania wymazobusów. Większość z nich nie chce finansować tego polecenia, które zlecił im wojewoda, tłumacząc, że to kolejne zadanie, które spada na samorządy.

Dlatego też starosta wodzisławski Leszek Bizoń podjął decyzję, że jak na razie powiat sfinansuje badania wymazobusu tylko wobec personelu i pacjentów wodzisławskiego szpitala. W piątek (10.04.) pobrano próbki od 58 osób:

Sanepid w tej chwili jeszcze nie realizuje tego polecenia wojewody odnośnie wymazobusa, jeżdżenia po tych ludziach, którzy wymagają ponownego przebadania. Natomiast, ja podjąłem decyzję, odnoście uruchomienia wymazobusa na koszt powiatu dla personelu szpitala, plus kilka osób tam jest pacjentów, którzy mieli orzeczoną kwarantannę i wymagają ponownego przebadania.

Na środę (15.04) starostwo wodzisławskie zaplanowało videokonferencję w tej sprawie z gminami powiatu i wodzisławskim sanepidem. Na finansowanie wymazobusu zdecydowały się między innymi samorządy z Raciborza czy Rybnika.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2022