Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wojewoda w Pszowie. Kontrola jak są wydawane rządowe pieniądze

Facebook Twitter

Rządowe pieniądze odmieniane przez wszystkie przypadki. Dzisiaj (09.08.) w powiecie wodzisławskim gości wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Odwiedził m.in. rekultywowany „Balaton” w Wodzisławiu Śląskim oraz Pszów.

Jarosław Wieczorek wojewoda śląski

Wojewoda w Pszowie

W tej ostatniej miejscowości zwiedził remontowaną łaźnię kobiecą, to część byłej kopalni „Anna”, za kilka miesięcy ma tutaj powstać m.in. miejska biblioteka.

Dzisiejsza (09.08.) wizyta była typowo gospodarczą wizytacją. Nie było promes ani dodatkowych środków, natomiast wiele słów o rządowym wsparciu dla lokalnych inicjatyw.

Transformacja energetyczna trwa, chcemy to zrobić z pełnym poszanowaniem dla trudu pracy i dzięki umowie społecznej udało się w daleką przyszłość przesunąć wygaszenie kopalń na Górnym Śląsku. Jednak tam, gdzie nastąpiło już wygaszenie zakładów pracy, chcemy, aby to dziedzictwo zostało zachowane

– podkreślał wojewoda Jarosław Wieczorek.

Jarosław Wieczorek wojewoda śląski

Jarosław Wieczorek: Chcielibyśmy, aby ta renowacja tych obszarów powydobywczych mogła odzyskać swoje nowe oblicze, swój nowy blask. Taką inwestycją będzie właśnie zmodernizowany obszar kopalni „Anna” w Pszowie. Ogromnie cieszymy się, że ten obraz za nami za niedługo będzie obrazem bardzo miłym, przyjaznym, ale przede wszystkim, że będzie służył naszym obywatelom i naszym mieszkańcom. Dzisiaj wraz z ministrami wraz z parlamentarzystami mamy możliwość objazdu całego powiatu wodzisławskiego. Obserwujemy szereg inwestycji, ale warto to jeszcze powiedzieć i bardzo mocno podziękować zarówno parlamentarzystom, jak i samorządowcom o to, że współpraca między rządem a samorządem daje owoce. I myślę, że właśnie taki owoc za naszymi plecami w sposób wyjątkowy dojrzewa.

Starostwa wodzisławski Leszek Bizoń przypominał, jak przed zamknięciem kopalni miasto tętniło życiem. Teraz jest szansa, by to, co zostało uchronić przed zniszczeniem.

Leszek Bizoń starosta powiatu wodzisławskiego

Pokazujemy wojewodzie to, co lokalnie się dzieje

– mówi Radiu 90 starosta.

Leszek Bizoń: A dzieje się naprawdę bardzo dużo i trzeba to pokazywać. Trzeba to nagłaśniać i trzeba mówić o tym, że w powiecie wodzisławskim dzieje się bardzo dużo, bardzo dużo się zmienia i realizuje się szereg bardzo dużych i ważnych inwestycji. Jedną właśnie z nich jest to miejsce, gdzie się dzisiaj znajdujemy.

Piotr Kowol zastępca burmistrza Pszowa

Dzisiaj stoimy na budowie, ale trzy lata temu staliśmy przy ruinach. Gdyby nie środki rządowe, inwestycja by nie ruszyła

– wielokrotnie podkreślał zastępca burmistrza Pszowa, Piotr Kowol.

Piotr Kowol: Stojąc na budowie mamy zabezpieczone dzięki środkom rządowym całość finansowania tej inwestycji. To jest olbrzymi plus, bo mamy też świadomość, że sami jako miasto nie bylibyśmy w stanie temu podołać. Bez środków rządowych. Stalibyśmy przy ruinach. Moglibyśmy mieć lepszy pomysł, ale nie mielibyśmy tych środków. Będąc tu, mając zabezpieczone środki, myślimy już o dalszej części. To już nie jest tak, że kończymy tu i jesteśmy zadowoleni, mamy już środki z funduszu rządowego również na stworzenie żłobka. To już jest kolejny budynek, który będzie przekształcany z pożytkiem dla mieszkańców i z pożytkiem dla Pszowa.

Na gospodarczą wizytę po powiecie z wojewodą przyjechali także posłowie: Teresa Glenc, Adam Gawęda i senator Ewa Gawęda. Był także Wiceminister Sprawiedliwości Michał Woś oraz Paweł Jabłoński, Wiceminister Spraw Zagranicznych.

Wojewoda w Pszowie

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj