Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Worek medali dla zawodników Eugen Knurów na mistrzostwach Europy w Budapeszcie

Facebook Twitter

Za nami mistrzostwa Europy w wyciskaniu sztangi leżąc, jakie odbyły się w stolicy Węgier. Zawodnicy klubu Eugen Knurów zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i z Budapesztu przywieźli worek medali.

Fot. Eugen Knurów / Facebook

Sandra Dzieżok oraz Justyna Pietrykowska w swoich kategoriach wagowych przywiozły po złotym i srebrnym krążku. Dawid Pietrykowski złoto otrzymał w wyciskaniu sztangi leżąc w specjalnej koszuli. To wielki sukces zawodników z Knurowa.

Katarzyna Dzieżok: Bardzo wielki sukces. Ja myślę, że każdy zawodnik czeka na takie chwile, żeby stanąć na podium mistrzostw Europy i zdobyć te najważniejsze nagrody.

Radio 90: Okiem trenera, jakie to były zawody?

Katarzyna Dzieżok: To były zawody trudne, bardzo emocjonujące. Myślę, że takie, po których każdy musi wyciągnąć jakieś wnioski.

-mówiła Radiu 90 Katarzyna Dzieżok, trenerka zawodników Eugen Knurów.

Fot. Eugen Knurów / Facebook

Katarzyna Dzieżok: Było ostre sędziowanie. Zawodnicy musieli się naprawdę spiąć i dać z siebie nawet 200-300% wysiłku, żeby te podejścia zaliczyć. Były nawet takie grupy, w których ani jeden zawodnik nie zaliczył podejść. Były takie osoby z Polski, które też spaliły swoje podejścia. Myślę, że to były trudne zawody, ale nasi zawodnicy wyszli z nich obronną ręką i wrócili z tym, po co pojechali.

Radio 90: Jakie reprezentacje dobrze wystąpiły na tych zawodach?

Katarzyna Dzieżok: Wiele krajów. Dobry występ miała Ukraina, Szwecja, Czechy, Słowacja, Węgry, Wielka Brytania. To były mistrzostwa dla wszystkich grup wiekowych.

Radio 90: Mając tak mocną drużynę w swoim klubie, jak Pani patrzy na przyszłość swoich podopiecznych?

Katarzyna Dzieżok: Myślę, że będą coraz lepsi i będą chcieli zdobywać coraz większe tytuły i w coraz lepszym stylu. Myślę, że będą się regularnie doskonalić.

Radio 90: Jakie plany na najbliższą przyszłość?

Katarzyna Dzieżok: Te osoby, które startowały na mistrzostwach Europy na Węgrzech w Budapeszcie, muszą się teraz zregenerować, odpocząć. Cały klub będzie się teraz przygotowywał na wrześniowe mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym i na mniejsze zawody w wyciskaniu sztangi leżąc klasycznie i w specjalistycznej koszuli. Mam nadzieję, że większa liczba zawodników będzie mogła się zaprezentować na tych zawodach.

Rozmawiał Przemek Niedźwiecki. Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj