Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybierz się w podróż Szlakiem Zabytków Techniki. Industriada już w sobotę (26.09.)

Facebook Twitter

36 obiektów w 23 miejscach. W najbliższą sobotę (26.09.) możecie wyruszyć w podróż Szlakiem Zabytków Techniki. Na mapie tegorocznej Industriady także miejsca w naszym regionie. To Zabytkowa Koplania Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu oraz familoki w Czerwionce.

Zabytkowa Kopalnia Ignacy

Organizatorzy zapraszają od 15.00, a zaplanowano warsztaty tworzenia biżuterii oraz motylich skrzydeł, zwiedzanie obiektu z przewodnikiem, wystawa Słavka Kubata – lokalnego artysty alternatywnego, a na finał koncert Marka Bilińskiego na otwartej przestrzeni na terenie kopalni Ignacy. Udział oczywiście jest bezpłatny.

Familoki w Czerwionce

Podobnie jak w Czerwionce-Leszczynach, które też są na Szlaku Zabytków Techniki. Dokładnie familoki w Czerwionce, gdzie popołudnie upłynie na warsztatach ceramicznych, ekologicznych, gdzie uczestnicy robić będą ekotorby, będzie makrama, czyli sztuka wiązania sznurków bawełnianych i wyplatanie wianków z florystką. Po 17.00 w Czerwionce głośna, huczna i barwna Bębniarska Parada, a o 18.30 spektakl „Szczęśliwe zorze w Czerwionki kolorze” łączący elementy tańca, pantomimy i żywej rzeźby.

Tegoroczna Industriada odbywać się będzie pod hasłem „Natura w przemyśle”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2021