Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyjątkowy projekt: MY SOM STOND – Kolędy Górnego Śląska. Jest teledysk [WIDEO]

Facebook Twitter

Ruszył projekt Jesteśmy Stąd – MY SOM STOND – Kolędy Górnego Śląska, w oparciu o dorobek artystyczny Elżbiety i Andrzeja Biskupów.

fot.facebook.com/koledygornegoslaska

Ona: przez lata dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, prowadząca zespół wokalny Miraż, spod skrzydeł której wyszli m.in. Anna Wyszkoni, Marzena Korzonek, Hanna Hołek czy Dawid Koczy. On: nauczyciel języka polskiego i autor tekstów. Od 20 lat ich pieśni bożonarodzeniowe są śpiewane w czasie wyjątkowego koncertu w raciborskich kościołach zawsze 6 stycznia. Zanim jednak odbędzie się to wydarzenie, już dziś (22.12) premiera singla i teledysku świątecznego, jaki został zrealizowany w ramach projektu.

Monika Sokołowska rozmawiała z Hanną Hołek, zaangażowaną w projekt „Jesteśmy Stąd – MY SOM STOND – Kolędy Górnego Śląska”, dawniej śpiewająca z zespołem Miraż.

Hanna Hołek: W teledysku jest pokazane miasto, w którym wszystko się zaczęło, czyli Racibórz. Zdjęcia kręcono w trzech miejscach, jednym z nich, w którym się wszyscy spotykamy i śpiewamy był kościół św. Mikołaja w Raciborzu, tam były zdjęcia grupowe (…). Kolejnym punktem był rynek raciborski z bożonarodzeniowym jarmarkiem i jeszcze raciborskie uliczki, po to by pokazać najładniejsze miejsca Raciborza.

 

fot.facebook.com/koledygornegoslaska

Na czym najbardziej zależało artystom?

Hanna Hołek: Chcieliśmy pokazać emocje, relacje międzyludzkie i ciepło, którego każdy potrzebuje w święta. Podkreślenie naszej przyjaźni, pochodzenia i muzycznej wrażliwości…

A sam projekt podzielony jest na kilka etapów, jego realizacja ma trwać do 2024 roku. Opowiemy wam o nim więcej w Radiu 90. Polecamy się na Boże Narodzenie!

fot.facebook.com/koledygornegoslaska

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj