Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wystawa: „Moje kadry ciszy”

Facebook Twitter

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku zaprasza na wystawę fotografii Adama Kaczmarczyka pt. „Moje kadry ciszy”.

fot. pixabay.com

Wystawę można oglądać od 7 do 31 stycznia w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Szafranka 7 , w godzinach otwarcia biblioteki.

Fotografią zajmuję się amatorsko od około 10 lat. Przez ten okres udało mi się poznać wiele wyjątkowych zakątków naszego kraju. Najwięcej przyjemności daje mi odkrywanie miejsc mało popularnych, a czasem wręcz przypadkowych, gdzie nadal wybrzmiewa tętno przyrody w swojej nieprzekształconej formie. Krystalicznie czyste wody jezior ukryte w sosnowym borze, nad którymi krążą bieliki. Dzikie szerokie plaże, po których spacerując w maju można nikogo nie spotkać przez wiele kilometrów. W tych zakątkach szukam ciszy i wytchnienia od codzienności. Przez te lata powstało wiele fotografii, którymi od niedawna zacząłem się dzielić z szerszą publicznością, pragnąc przekazać w tych ujęciach głębię nastroju obecnego podczas robienia fotografii. Chcę swoimi pracami wzbudzić w oglądających podziw i szacunek dla naszej rodzimej przyrody, która jak nigdy dotąd potrzebuję naszej uwagi i opieki, by przetrwać jak najdłużej w swojej pierwotnej formie.

-mówi o sobie autor

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020