Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

XIV Żorski Bieg Uliczny za nami! Blisko 1000 osób stanęło na starcie

Facebook Twitter

Blisko tysiąc osób wzięło dziś (17.10.) udział w 14. Żorskim Biegu Ulicznym. Część wystartowała w biegu po zdrowie, a część w biegu głównym. Uczestników mogłoby być znacznie więcej, ale w związku z sytuacją epidemiologiczną organizatorzy musieli wyznaczyć limity.

W biegu po zdrowie jak zawsze do pokonania był dystans 2,5 kilometra, pobiegło dużo młodych ludzi, na starcie stanęły także całe rodziny:

W biegu głównym na dystansie 10 kilometrów wśród kobiet wygrała Ukrainka Olesia Didovodiuk (35.51 min.) wśród mężczyzn triumfował rybniczanin Dawid Malina, który po czterech latach poprawił swój rekord trasy (30.34 min.), na ostatniej prostej wyprzedził Mateusza Mrówkę z Radlina:

Dawid Malina: Cieszę się bardzo z tego wyniku. Przed zawodami nie wiedziałem na ile mnie stać. Można powiedzieć, że od 2, może nawet 3 lat nie biegałem na takim poziomie. Ten roku trochę zmienił, zmieniłem trenera, podejście do treningu. Widać, że działa. Mateusz nadawał rytm, tempo. Parę razy zrobił zrywy, (…) ja zaatakowałem na ostatnim podbiegu.

Dawid Malina, zwycięzca biegu

Zadowolony z tego, że imprezę udało się przeprowadzić praktycznie jak dawniej, w czasach sprzed pandemii, był dyrektor żorskiego MOSiR-u:

Marek Utrata: Wróciliśmy w zasadzie do normalności, 14. edycja Żorskiego Biegu Ulicznego za nami, 1000 biegaczy na żorskich ulicach. Dla nas robienie takich imprez, dla pracowników MOSiR-u, to jest jak tlen. Potrzebujemy takich imprez, jesteśmy po to, żeby dla mieszkańców, dla ludzi zaangażowanych w sport i rekreację robić takie imprezy. Cieszymy się, że (…) w tym roku udało nam się zrealizować dwa biegi. (…)

Marek Utrata

Pełne wyniki TUTAJ.

Zobacz zdjęcia:

Bieg był jednym z elementów tegorocznych obchodów 30-lecia istnienia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach. Za rok 15. Żorski Bieg Uliczny, organizatorzy już zapowiadają, że jak przystało na jubileusz, będzie wyjątkowy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj